Urządzenia bioniczne: Speedhands

Trzymanie i chwytanie przedmiotów

Szybkie reagowanie i chwytanie

Chwytanie różnych przedmiotów - dużych i małych, lekkich i ciężkich, delikatnych i solidnych: w połączeniu z bionicznymi protezami rąk, protezy dłoni SensorHand Speed and VariPlus Speed umożliwiają użytkownikom trzymanie i chwytanie obiektów oraz dużą aktywność. Szczególną cechą tych dłoni protetycznych jest szybka, bieżąca reakcja - zbliżona do reakcji naturalnej dłoni. To daje użytkownikowi możliwość spontanicznych reakcji oraz używania protetycznej dłoni w niemalże naturalny sposób.

Bioniczne protezy odpowiadają na sygnały pochodzące z mięśni użytkownika. Aż sześć programów sterujących stworzonych z myślą o modelach SensorHand Speed i VariPlus Speed umożliwia na dopasowanie protezy dłoni do indywidualnych potrzeb użytkownika, w zależności od tego czy użytkownik może kontrolować jeden lub więcej sygnałów mięśniowych. Również siła i szybkość chwytu może zostać dopasowana.

Sterowanie elektroniczne

Elektroniczne jednostki sterowania pozwalają na indywidualne dopasowanie do użytkownika za pomocą 7 programów sterujących.

Czujnik szybkości

Specjalny mechanizm umożliwia nadzwyczajną prędkość chwytania (od 15 do 300 mm na sekundę).

System szybkiego odłączania nadgarstka

Użytkownik może ręcznie przekręcić protezę dłoni dla uzyskania większej elastyczności.

Czujnik kciuka

Dzięki zintegrowanym czujnikom SUVA, czujnik kciuka protezy SensorHand Speed poprawia pewność chwytania i trzymania. Czujnik ten mierzy więcej zmian sił (sił wektorowych) i automatycznie dopasowuje chwyt jeśli pozycja przedmiotu ulega zmianie.

Plastikowe nasadki

Plastikowe nasadki na czubki palców zapewniają rękawicy kosmetycznej dodatkową ochronę od wewnątrz i dają wrażenie naturalności.Korzyści w pigułce

Szybkie reagowanie

Przy maksymalnej szybkości, proteza dłoni otwiera się trzy razy szybciej niż porównywalne protezy dłoni. Dzięki szybkości chwytania osiągające 300 mm na sekundę użytkownik jest w stanie szybko zareagować w czasie chwytania.

Pewny chwyt

Zintegrowana w protezie SensorHand Speed funkcja Autograsp pomaga w sytuacji gdy trzymany w dłoni obiekt zaczyna się wyślizgiwać. Siła chwytu jest stopniowo zwiększana aż do momentu gdy trzymany obiekt jest znów w bezpiecznej pozycji.

Chwytanie przedmiotów

Zyskaj swobodę ruchów każdego dnia, w pracy i w czasie wolnym. Możesz chwytać i trzymać różnorodne przedmioty, niezależnie od tego czy są lekkie lub ciężkie, małe lub duże.

Zróżnicowane rozmiary

Dłonie protezowe SensorHand Speed i VariPlus Speed są dostępne w trzech różnych rozmiarach dla mężczyzn i kobiet, dzięki czemu harmonijnie wtapiają się w ogólny wygląd sylwetki całego ciała.

Elastyczne wykorzystanie

Bez względu na to czy potrzebujesz zaopatrzenia protetycznego zaczynającego się na poziomie barku, ramienia czy przedramienia, twoja proteza ręki może być połączona z elementami różnych systemów, aby najlepiej wykorzystać jej możliwości każdego dnia.

Funkcjonalność

Trening z protezą

Gdy użytkownik otrzymuje swoje zaopatrzenie protetyczne, rozpoczyna się ważna faza treningu z protezą. Trening ten umożliwia wykorzystanie funkcji protezy tak, aby mogła wspomagać codzienne funkcjonowanie. Na samym początku, fizjoterapeuta pomaga w ćwiczeniu schematów ruchu potrzebnych do codziennych czynności, takich jak jedzenie lub ubieranie się. Dzięki specjalnym ćwiczeniom użytkownik uczy się właściwego układania protezy aby uzyskać optymalną pozycję do chwytania. Gdy już osiągnie wystarczającą biegłość w używaniu protezy, następuje faza kontrolowanie siły mięśni. Trenowanie z obiektami takimi jak gąbka, słomki do napojów lub papierowe kubki pomagają określić różną siłę nacisku wywieraną przez skurcze mięśni, oraz jak będzie ona wpływać na obiekty o danej wytrzymałości.


Akcesoria


Powiązane produkty