Proteza przedramienia MyoFacilKorzyści w pigułce

Mężczyzna używa protezy dłoni MyoFacil podczas wędkowania

Chwytanie i trzymanie

Dzięki protezie przedramienia MyoFacil możesz chwytać i trzymać różnorodne przedmioty. Daje ci to nową swobodę ruchu w życiu codziennym.

Marcelo używa swojej protezy dłoni w sposób pasywny podczas jazdy rowerem

Pasywne używanie protezy

Decyzja należy do ciebie: jeśli chcesz pasywnie używać protezy w niektórych sytuacjach, wystarczy że wyłączysz ją za pomocą małego przełącznika na nadgarstku.

Funkcjonowanie

Funkcjonowanie

Użytkownik systemu MyoFacil steruje ręką protetyczną za pomocą sygnałów mioelektrycznych (bionicznych). Te sygnały mogą być zmierzone przez powierzchnię skóry zaraz po napięciu pewnych mięśni przedramienia. Czujniki w leju protezy zwane elektrodami odbierają sygnał, aby przetworzyć go i za jego pomocą sterować napędem poruszającym ręką. Tak działa mechanizm umożliwiający otwieranie i zamykanie ręki.

Trening z protezą

Niezwykle ważna faza treningu z protezą rozpoczyna się w momencie otrzymania przez użytkownika gotowego zaopatrzenia protetycznego. Dzięki regularnemu treningowi, może on szybko nauczyć się jak używać ręki i w sposób naturalny wykorzystywać jej funkcje w codziennym życiu. Trening z protezą podzielony jest na trzy fazy:

W czasie nauki sterowania proteza, początkowo należy się z nią oswoić. Celem tego etapu jest nauka precyzyjnego i skutecznego używania protezy. Wtedy właśnie ćwiczy się chwytanie i wypuszczanie rozmaitych przedmiotów w różnych płaszczyznach i osiach - aż do czasu kiedy użytkownik będzie sterował ręką odruchowo. W miarę czynienia coraz większych postępów, użytkownik będzie włączał użycie ręki do swoich codziennych czynności, znacznie ułatwiając ich wykonywanie. Ostatnią fazą treningu są ćwiczenia wykonywane z przedmiotami, których użytkownik będzie używał w codziennym życiu. Od tego momentu najlepiej jest ćwiczyć ruchy które użytkownik chciałby wykonywane w czasie wolnym, podczas uprawiania sportu lub również w pracy.

Nauka obsługi protezy, połączona jest z ćwiczeniami fizycznymi, które wychodzą poza ramy wymienionych wyżej etapów. Koordynacja, równowaga i zręczność wraz z rozciąganiem i wzmacnianiem mięśni - wszystkie te aspekty są ćwiczone i ulegają poprawie w zależności od kondycji fizycznej użytkownika.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Codzienność z MyoFacil

Indywidualny koncept treningowy

Proszę wybrać odpowiedni format:

MyoFacil

Proteza mioelektryczna przedramienia


Akcesoria


Powiązane produkty