System protetyczny AxonBus z ręką Michelangelo

Michelangelo pomaga odzyskać dużą swobodęZalety w skrócie

Liczne opcje chwytania

Dzięki wielu funkcjom ręki Michelangelo masz siedem różnych dostępnych pozycji ręki. Niezależnie od tego czy gotujesz, przewracasz strony w książce lub piszesz na klawiaturze, Michelangelo pomaga dostosować te ruchy do twojego codziennego życia, wolnego czasu i pracy.

Swobodny element nadgarstka

Mechaniczny element nadgarstka AxonWrist może być zginany i obracany do wewnątrz lub na zewnątrz. Ponadto AxonWrist imituje ruch swobodnego, naturalnego nadgarstka w trybie elastycznym. Ta funkcja jest bardzo wyjątkowa! Można zatem uniknąć nienaturalnych ruchów kompensacyjnych, wspierając zdrową postawę ciała.

Naturalny wygląd

Największym wyzwaniem dla projektantów, inżynierów i programistów produktu było stworzenie ręki tak, aby wygląd i dotyk Michelangelo przypominał jak najbardziej naturalny. Palce są wykonane z materiałów miękkich i twardych, naśladując w ten sposób szczegółowo naturalną rękę. Owalny adapter dłoni poprawia naturalny wygląd - bardziej niż we wcześniej dostępnych okrągłych elementach nadgarstka. Rękawice kosmetyczne są dostępne w sześciu różnych kolorach.

Rękawice kosmetyczne

Rękawice kosmetyczne, dostępne są w sześciu różnych kolorach, wykonane są warstwowo. Kolorowe włókna w wewnętrznej warstwie imitują naturalną strukturę żył ludzkiej dłoni. Rękawice przezroczyste są dedykowane dla tych wszystkich, którzy chcą pokazać nowoczesne elementy całej protezy. Na zamówienie dostępne są również całkiem czarne rękawice kosmetyczne.

Funkcjonalność

Siedem różnych typów chwytów

Niewiele części ludzkiego ciała jest tak wszechstronna i złożona jak dłonie. Tylko idealne współgranie nerwów, ścięgien, w sumie 27 kości, 39 mięśni i 36 stawów pozwala nam na wykonywanie codziennych zadań w sposób naturalny. Największym wyzwaniem technologicznym dla twórców Michelangelo było odtworzenie wielu licznych funkcji ręki. Michelangelo umożliwi siedem różnych możliwości chwytania. Jej siła chwytania waha się pomiędzy 6 i 7 kg. Oczywiście możesz dostosować i kontrolować siłę potrzebną do utrzymania ciężkiego lub lekkiego przedmiotu.

Chwyt szczypcowy

Chwyt szczypcowy, znany również chwytem kluczowym, polega na tym, że kciuk przesuwa się bokiem do palca wskazującego. To pozwala na uchwycenie z boku obiektów płaskich, takich jak kartka papieru lub karta kredytowa.

Chwyt młotkowy

Kciuk przesuwa się poprzecznie w kierunku palca wskazującego. To pozwala na uchwycenie obiektów średniej wielkości, takich jak telefon komórkowy.

Odwodzenie/przywodzenie palca

Otwieranie i zamykanie palców pozwala trzymać płaskie, cienkie obiekty (< 3 mm) takie jak banknoty.

Chwyt opuszkowy

Znany jako chwyt pęsetowy, kciuk wraz z palcem wskazującym i środkowym tworzy trzypunktowe wsparcie - zapewnia bezpiecznie trzymanie drobnych przedmiotów, takich jak pióro.

Chwyt cylindryczny

Duża szerokość dłoni pozwala na bezpieczne trzymanie obiektów o większej średnicy.

Otwarta dłoń

Pozycję płaskie dłoni uzyskuje się z otwartej dłoni, tak aby można było nosić przedmioty takie jak talerze.

Tryb naturalny

Dłoń Michelangelo wygląda bardzo naturalnie w pozycji spoczynkowej. Elastyczny nadgarstek łatwo ulega lekkim ugięciom odwzorowując ruch naturalny nadgarstka.

Prawidłowy trening protezy pomaga w jej praktycznym stosowaniu

Dobre dopasowanie nie kończy się na profesjonalnej adaptacji protezy. Im lepiej znasz swój nowy Michelangelo Hand, tym sprawniej możesz go używać w codziennym życiu. Dlatego Ottobock opracował praktyczne ćwiczenia towarzyszące zapoznaniu się z protezą dłoni, tak aby można było w pełni korzystać z licznych funkcji i opcji chwytania Michelangelo Hand. Doskonale i specjalnie wyszkolony terapeuta pomaga Ci w wielopoziomowej koncepcji treningowej. Między innymiobejmuje ona codzienną obsługę protezy w tym naładowaniu akumulatora, instrukcje konserwacji, przechowywania i wlączania lub wyłączania protezy. Po tym następują ćwiczenia, które pomogą Ci nauczyć się różnych możliwości chwytania. Oprócz szkoleń z terapeutąistnieje DVD, które pozwala powtarzać i ćwiczyć również w domu.

Informacje techniczne

Technologia

Ręka Michelangelo jest kontrolowana za pomocą systemu AxonBus (AXON oznacza Adaptive eXchange Of Neuroplacement data). Wywodzi się to ze sprawdzonych i bezpiecznych systemów związanych z przemysłem lotniczym i samochodowym. Zaletą jest to, że system AxonBus stanowi zintegrowany system transmisji danych. Poszczególne elementy są optymalizowane, aby idealnie pracować i komunikować się ze sobą. Korzyścią dla użytkownika jest to, że nie ma opóźnienia w szybkości i funkcjonalności Michelangelo. System AxonBus poprawia również bezpieczeństwo i niezawodność całej protezy.

Instrukcja obsługi

Rękawice Ottobock AxonSkin Natural:

Do codziennej pielęgnacji zaleca się czyszczenie rękawicy wodą i mydłem. Specjalna warstwa zewnętrzna zmniejsza podatność rękawic na zabrudzenia i ułatwia czyszczenie. Jeśli woda i mydło są niewystarczające może zostać użyty specjalny środek (640F12) ze spryskiwaczem (640F13). Proszę również zwrócić uwagę na szczegółowe instrukcje pielęgnacji specjalnego środka do zmywania.


Podobne produkty