System kontroli protezy ręki Myo PlusKorzyści

A Myo Plus user feeding a calf. He is wearing the bebionic Skin Silicone glove over the bebionic hand.

Bardziej intuicyjna i naturalna kontrola

Myo Plus umożliwia korzystanie z funkcji kontroli protezy w wyjątkowy i całkowicie naturalny sposób. Dzięki temu użytkownik może intuicyjnie wykorzystać swoje pozostałe możliwości.

A Myo Plus user shows motifs on a flip chart to a colleague.

Płynne ruchy bez przełączania

Myo Plus umożliwia płynne przejście między poszczególnymi ruchami protezy. W rezultacie wymagana jest znacznie mniejsza koncentracja, a użytkownik może bez wysiłku kontrolować protezę ręki.

A user with Myo Plus pattern recognition reaches for a slice of bread at a beer garden.

Dodaj dodatkowe, własne ruchy ręki

Myo Plus pozwala użytkownikowi na ciągłe dostosowywanie systemu kontroli protezy do indywidualnych potrzeb. W przypadku ręki bebionic, można dodawać nowe ruchy ręki.

A Myo Plus user wearing the bebionic hand in black uses the Myo Plus app on a tablet.

Aplikacja Myo Plus

Nowa aplikacja Myo Plus jest centralnym interfejsem między użytkownikiem a systemem kontroli protezy. Służy ona ogólnie mówiąc jako „okno do protezy”, wizualizując ukryte wzorce ruchów w kikucie amputowanej kończyny.

A Myo Plus users switches from the bebionic hand to the Electric Greifer for manual tasks.

Łatwa wymiana urządzeń końcowych

Poza ręką bebionic, system Myo Plus jest kompatybilny z innymi urządzeniami końcowymi MyoBock, takimi jak Electric Greifer. Pozwala to użytkownikom wybrać rozwiązanie optymalnie dostosowane do ich aktywności.

A Myo Plus user passes a muffin to a toddler using her prosthetic hand.

Uczący się moduł sterujący

System kontroli protezy Myo Plus jest adaptacyjny i uczy się poszczególnych poleceń bezpośrednio od użytkownika protezy ręki. Trenowanie wzorców ruchu jest proste i można je wizualizować za pomocą aplikacji Myo Plus.

Funkcjonalność

An avatar explains the functionality of Myo Plus pattern recognition.

Rozpoznawanie wzorców Myo Plus

Osoby po amputacji lub z wrodzonymi wadami rozwojowymi mogą wyobrażać sobie zamykanie dłoni lub jej rotację na zewnątrz. Aktywuje to mięśnie, które pozostały w kikucie amputowanej kończyny. Brakuje jednak odpowiedniego organu, który wykonałby ruch ręką.

System kontroli protezy Myo Plus mierzy przychodzące sygnały i wyprowadza z nich wzorce ruchu charakterystyczne dla poszczególnych ruchów ręki. Do każdego wyuczonego wzorca można przypisać określony chwyt protezy ręki.

W ten sposób system kontroli uczy się najpierw od użytkownika.

FAQ

 • Jakie urządzenia końcowe są kompatybilne z systemem Myo Plus?

  Pełen potencjał Myo Plus realizowany jest w połączeniu z urządzeniami końcowymi MyoBock, a zwłaszcza z ręką bebionic. Jednak ręka bebionic nie jest idealna do wszystkich czynności w pracy i życiu codziennym. Dlatego system Myo Plus jest również kompatybilny z innymi urządzeniami końcowymi MyoBock, takimi jak ręka VariPlus Speed i System Electric Greifer.

 • Ile czasu zajmie mi nauczenie się prawidłowego korzystania z systemu kontroli protezy Myo Plus?

  Nie da się tego jednoznacznie określić. Jednak ilość ćwiczeń wymaganych do bezpiecznego korzystania z mioelektrycznej protezy ręki można porównać do nauki gry na instrumencie muzycznym.

  Po kilku godzinach można zwykle otworzyć i zamknąć dłoń protetyczną. Ponadto, skuteczna integracja w pracy i życiu codziennym wymaga regularnego użytkowania. Wdrożenie użytkowania protezy w codziennym życiu zajmuje większości użytkowników około trzech do sześciu miesięcy.

 • Jak długo wytrzymuje bateria systemu rozpoznawania wzorców Myo Plus?

  Pojemność baterii zależy w dużej mierze od indywidualnego profilu użytkowania protezy. Istnieje kilka opcji baterii o różnych rozmiarach i pojemnościach.

 • Jak długo wytrzymuje bateria systemu rozpoznawania wzorców Myo Plus?

  Pojemność baterii zależy w dużej mierze od indywidualnego profilu użytkowania protezy. Istnieje kilka opcji baterii o różnych rozmiarach i pojemnościach.

 • Jak mogę nabyć system kontroli protezy Myo Plus?

  System rozpoznawania wzorców Myo Plus zakładany jest przez techników ortopedów z partnerskich, certyfikowanych firm medycznych, których pracownicy ukończyli specjalne szkolenie.

  Adresy certyfikowanych firm medycznych można znaleźć w naszym katalogu dealerów. Wykwalifikowany technik ortopeda udzieli Ci porady i dostosuje protezę do indywidualnych potrzeb.

 • Jak mogę wypróbować system kontroli protezy Myo Plus?

  Test w celu ustalenia, czy system Myo Plus jest odpowiedni, można łatwo przeprowadzić bez leja kontrolnego, przy pomocy mankietu Myo. Porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą.

 • Kto może uzyskać system Myo Plus?

  System rozpoznawania wzorców Myo Plus odpowiedni jest do nowych i istniejących mioelektrycznych protez ręki po amputacjach lub przy wrodzonych wadach przedramienia.

 • Jak działa Myo Plus?

  Nawet po amputacji, kontrola umysłowa ręki pozostaje zmapowana w mózgu. Osoby po amputacji wciąż często wyobrażają sobie zamykanie dłoni lub jej rotację. Nadal wysyłane są również odpowiednie sygnały nerwowe. Brakuje jedynie odpowiedniego organu do realizacji poleceń.

  System kontroli protezy Myo Plus wykorzystuje elektrody do mierzenia przychodzące sygnałów na przedramieniu i wyprowadza z nich wzorce ruchu charakterystyczne dla poszczególnych ruchów ręki. Złożone algorytmy matematyczne przekształcają i wzmacniają te sygnały, tak aby proteza mogła zamienić je na odpowiedni ruch.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

System rozpoznawania wzorców ruchowych Myo Plus i nowa dłoń bebionic