Peter Franzel – Niemcy

Peter, jaki jest Twój związek z Paraolimpiadą i serwisem technicznym Ottobock?

Odpowiadam tam za ogólną organizację uczestnictwa Ottobock w Paraolimpiadzie. Jako dyrektor serwisu technicznego nadzoruję również pracę jego ekipy. Od roku 2006 zajmuję się pokazami i wydarzeniami handlowymi w imieniu Ottobock. Zająłem się również organizacją warsztatu podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, Londynie, Soczi, i Rio.

Na Paraolimpiadzie duch koleżeństwa wśród sportowców jest silniejszy niż gdziekolwiek indziej. To niesamowity widok. Na przykład nigdy nie zapomnę biegu na 100 m podczas Paraolimpiady w Pekinie w 2008 roku: jedna z uczestniczek przewróciła się, a jej rywalka zatrzymała się, aby pomóc jej wstać. Obie ukończyły bieg razem. Oto przykład, który świadczy o wyjątkowości ruchu Paraolimpijskiego, i nie jest to zjawisko często widziane podczas innych wydarzeń sportowych.

Moim celem w Pjongczang jest powtórzenie znakomitych wyników osiągniętych na poprzedniej Paraolimpiadzie. Chcę zorganizować najlepszy z możliwych serwis techniczny dla sportowców, aby mogli całą swoją uwagę skupić na zawodach. Jestem przekonany, że drużyna sprosta temu ogromnemu wyzwaniu i sprawi, że Pjongczang zostanie zapamiętane.

Najważniejsze fakty

Dyrektor Serwisu Technicznego

Narodowość: Austriak

Miejsce zamieszkania: Duderstadt, Niemcy

Poprzednie Paraolimpiady: Pekin 2008, Vancouver 2010, Londoyn 2012, Soczi 2014, Rio 2016