Thomas Grochar

Thomas Grochar, który urodził się 1993 roku z wadą wrodzoną, odkrył narciarstwo prawie przez przypadek. Pochodzący z Karyntii w Austrii sportowiec jest entuzjastą piłki nożnej od wielu lat, startując w zawodach jako członek drużyny piłki nożnej na siedząco Klagenfurt. Wielu jego kolegów z zespołu również było narciarzami, co wzbudziło jego zainteresowanie tym sportem.

Grochar miał 12 lat gdy po raz pierwszy założył narty i wystartował w wyścigu. Po pierwszych sukcesach młodej drużyny, został członkiem austriackiej reprezentacji narciarskiej w sezonie 2011/2012.

Po zakończeniu stażu jako technik ortopeda, Grochar podjął decyzję o zmianie ścieżki kariery i obecnie szkoli się na urzędnika celnego w Federalnym Ministerstwie Finansów. Ministerstwo posiada własną drużynę sportową, której Grochar jest dumnym członkiem. Pracodawca, który wspiera jego sportowe ambicje umożliwia mu elastyczny czas pracy i stabilizację, których potrzebuje jako członek reprezentacji, oraz długotrwałe perspektywy rozwoju kariery.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 1. miejsce w slalomie Pucharu Świata w klasyfikacji generalnej i trzecie miejsce w Pucharze Świata w klasyfikacji generalnej w sezonie 2016/2017
  • 4. miejsce w superkombinacji na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w 2015 roku w Kanadzie
  • Członek zwycięskiego zespołu na Mistrzostwach Świata w roku 2013 w La Molina
  • 5. miejsce w slalomie podczas debiutu na zimowej Paraolimpiadzie w Soczi w 2014 roku

Najważniejsze fakty

Narodowość: Austriak

Data urodzenia: 1993

Dyscyplina sportowa: Narciarstwo

Klasyfikacja: LW2

Trener: Eric Digruber

Rodzimy zespół / klub: ÖSV – Austriacka Federacja Narciarska

Zaopatrzenie:

Sportowe: 3S80 i 1E90 do biegania i treningów

Codzienne: Genium X3

Bądź na bieżąco