Amp Futbol Polska

Ottobock Partnerem Medycznym reprezentacji Polski Amp Futbol!

Miło nam poinformować, że kontynuujemy owocną współpracę z Amp Futbol Polska i przez kolejne trzy lata będziemy Partnerem Medycznym reprezentacji! Już w latach poprzednich wspieraliśmy działania i rozwój reprezentacji oraz pomogliśmy w osiągnięciu między innymi takich sukcesów jak brązowy medal na ME w Turcji w 2017. W kolejnych latach nasza współpraca oprze się w dużej mierze na wsparciu zawodników Amp Futbol Polska w zakresie kwestii związanych ze zdrowiem, rehabilitacją i zaopatrzeniem ortopedycznym.
Całej reprezentacji życzymy samych sukcesów w kolejnych latach, a przede wszystkim na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Meksyku!

A jak w ogóle doszło do podjęcia współpracy z Amp Futbol Polska? Jako wieloletni partner techniczny Paraolimpiady Ottobock od kilku już dekad związany jest ściśle ze sportem osób z niepełnosprawnością. Podjęcie współpracy i uzyskanie tytułu Partnera Medycznego Reprezentacji Polski w Amp Futbolu to dla firmy jak najbardziej naturalny krok w kierunku promocji tej dyscypliny w naszym kraju. Mamy nadzieję, że pozwoli ona na dalszy dynamiczny rozwój reprezentacji Amp Futbol w Polsce oraz profesjonalne przygotowanie kadry do kolejnych mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

W ciągu sześciu lat działalności Stowarzyszenie Amp Futbol skutecznie wypromowało i wprowadziło ten niesamowity sport do Polski i umożliwiło grę w piłkę nożną kilkudziesięciu osobom po amputacjach i z innymi wadami kończyn.

Ampfutbolowa reprezentacja Polski, powołana do życia w marcu 2012 roku, rozegrała już 62 mecze, w których zdobyła 161 goli, a w rozgrywanych w 2014 roku Mistrzostwach Świata w Meksyku zajęła sensacyjne czwarte miejsce, przegrywając minimalnie w meczu o 3. miejsce ze światowym liderem - Turcją.

Stowarzyszenie Amp Futbol zorganizowało do tej pory ponad 60 zgrupowań piłkarskich dla osób po amputacjach z całej Polski, jak również liczne mecze pokazowe promujące dyscyplinę (m.in. na UEFA Champions Festival w Berlinie, na Stadionie Narodowym, na Krakowskim Rynku, oraz w trakcie meczów ligowych Legii Warszawa i Wisły Płock) oraz przede wszystkim sześć edycji międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup oraz dwie edycje Podhale Amp Futbol Cup, w których wzięło udział ponad 300 piłkarzy z 15 krajów. Mecze tego turnieju transmitowane były na żywo na portalu TVP SPORT, a gośćmi specjalnymi byli m.in. Richard Hofmann, prezydent World Amputee Football Federation, Patrick Gasser szef działu FSR UEFA, Ambasador Turcji w RP, Jakub Rzeźniczak, Stefan Majewski, Edward Klejdinst, Wojciech Kowalewski, Roman Kosecki, Jacek Bednarz,Maciej Szczęsny i Dariusz Dziekanowski.

Reprezentację Polski Amp Futbol w różny sposób wspierają obecni i byli reprezentanci Polski w piłce nożnej: Arkadiusz Milik, Jakub Rzeźniczak, Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Rząsa, Robert Lewandowski i inni, a także media (TVN, Polsat, TVP1, TVP2, TVP Info, TVN24, Polsat News, Canal+, TVP regionalne oraz wiele tytułów prasowych, stacji radiowych i portali internetowych) publikujące materiały o ampfutbolowej reprezentacji Polski.

Amp Futbol w Polsce cały czas jest w fazie dynamicznego rozwoju, dlatego też stale poszukiwani są nowi zawodnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Grać może każdy po jednostronnej amputacji, lub mający inną wadę jednej kończyny. Wiek, płeć, miejsce zamieszkania i umiejętności piłkarskie nie mają znaczenia. Każdy może zgłosić chęć gry wysyłając maila na rekrutacja@remove-this.ampfutbol.pl lub dzwoniąc pod numer +48 533 982 629. Oprócz reprezentacji Polski i klubów istnieje również Akademia Amp Futbol dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi z całej Polski.


Mistrzostwa Europy 2017 Stambuł / Turcja

Nie było łatwo, ale polska drużyna dała radę! Reprezentacja Polski Amp Futbol po świetnym turnieju zdobyła trzecie miejsce na rozgrywanych w Stambule Mistrzostwach Europy piłkarzy po amputacjach! W meczu o podium Polska zwyciężyła Hiszpanię i zdobyła brązowy medal! W sześciu rozegranych pojedynkach polski zespół odnotował pięć wygranych – w półfinale uległ tylko gospodarzom. We wszystkich meczach Polacy strzelili aż 20 goli, a stracili tylko 4 bramki. Bartosz "Messi" Łastowski - zawodnik polskiej reprezentacji - z dorobkiem 11-stu goli został królem strzelców turnieju. W finale przy dopingu 40.000 kibiców Turcja pokonała Anglię i została Mistrzem Europy!

Wyniki fazy grupowej:

  • Polska - Francja - 5:1
  • Polska - Belgia - 4:0
  • Polska - Włochy - 3:0

Wyniki fazy pucharowej:

  • Polska - Irlandia - 5:0
  • Polska - Turcja - 0:2
  • Polska - Hiszpania - 3:1

Skład drużyny:
Jakub Popławski, Łukasz Miśkiewicz, Rafał Bieńkowski, Przemysław Świercz, Krystian Kapłon, Mateusz Kabała, Bartosz Łastowski, Tomasz Miś, Jakub Kożuch, Sebastian Ziółkowski, Dawid Dobkowski, Krzysztof Wrona, Piotr Mizera.

O poczynaniach naszej reprezentacji informujemy na bieżąco na naszym profilu Facebook! Polecamy też ciekawy artykuł na portalu Weszło!


Biało-czerwona droga po medale Mistrzostw Europy Amp Futbol 2017

Największe sukcesy reprezentacji:

Międzynarodowym turnieju „4 Nations Cup” Anglia 2012: 2 miejsce;

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2012, 2013 i 2014: 3 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Paddy Power Cup” Irlandia 2013: 2 miejsce

Mistrzostwach Świata w Meksyku 2014: 4 miejsce

Międzynarodowym turnieju Podhale Amp Futbol Cup 2015 i 2016: 1 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2015 i 2016: 2 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Catalunya Cup” Hiszpania 2015: 2 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2017: 2 miejsce

Mistrzostwa Europy - Stambuł, Turcja 2017: 3 miejsce

Bądź na bieżąco