Amp Futbol Polska

Ottobock Partnerem Medycznym reprezentacji Polski Amp Futbol!

Miło nam poinformować, że kontynuujemy owocną współpracę z Amp Futbol Polska i przez kolejne trzy lata będziemy Partnerem Medycznym reprezentacji! Już w latach poprzednich wspieraliśmy działania i rozwój reprezentacji oraz pomogliśmy w osiągnięciu między innymi takich sukcesów jak brązowy medal na ME w Turcji w 2017. W kolejnych latach nasza współpraca oprze się w dużej mierze na wsparciu zawodników Amp Futbol Polska w zakresie kwestii związanych ze zdrowiem, rehabilitacją i zaopatrzeniem ortopedycznym.

Całej reprezentacji życzymy samych sukcesów w kolejnych latach!

A jak w ogóle doszło do podjęcia współpracy z Amp Futbol Polska? Jako wieloletni Partner Techniczny Paraolimpiady Ottobock od kilku już dekad związany jest ściśle ze sportem osób z niepełnosprawnością. Podjęcie współpracy i uzyskanie tytułu Partnera Medycznego Reprezentacji Polski w Amp Futbolu to dla firmy jak najbardziej naturalny krok w kierunku promocji tej dyscypliny w naszym kraju. Mamy nadzieję, że pozwoli ona na dalszy dynamiczny rozwój reprezentacji Amp Futbol w Polsce oraz profesjonalne przygotowanie kadry do kolejnych mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

W ciągu kilku lat działalności Stowarzyszenie Amp Futbol skutecznie wypromowało i wprowadziło ten niesamowity sport do Polski i umożliwiło grę w piłkę nożną kilkudziesięciu osobom po amputacjach i z innymi wadami kończyn. Stowarzyszenie zorganizowało do tej pory liczne zgrupowania piłkarskie dla osób po amputacjach z całej Polski, jak również mecze pokazowe promujące dyscyplinę (m.in. na UEFA Champions Festival w Berlinie, na Stadionie Narodowym, na Krakowskim Rynku, oraz w trakcie meczów ligowych Legii Warszawa i Wisły Płock) oraz przede wszystkim kilka już edycji międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup, w których wzięło udział ponad 300 piłkarzy z 15 krajów.

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu

Ampfutbolowa reprezentacja Polski, powołana do życia w marcu 2012 roku, to jedna z najmocniejszych drużyn na świecie! Reprezentacja Polski na ostatnich mistrzostwach Europy zajęła trzecie miejsce, a wcześniej dotarła do półfinału mundialu. Podopieczni Marka Dragosza w 104 meczach strzelili 335 goli, zwyciężając w 63 spotkaniach. Ambasadorami reprezentacji Polski są Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański. Mecze naszej kadry narodowej dostarczają kibicom wielu emocji, a nasi ampfutboliści mieli przyjemność grać mecze przed telewizyjną widownią w TVP Sport, a także przy wypełnionym po brzegi stadionie Prądniczanki Kraków.

Mistrzostwa Europy w ampfutbolu Kraków 2021

Kraków będzie stolicą europejskiego ampfutbolu. Od 12 do 19 września nasi reprezentanci powalczą o medale mistrzostw Europy! Do stolicy Małopolski przyjedzie 14 reprezentacji, które przez tydzień będą rywalizować o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Głównymi arenami zmagań ampfutbolistów będą stadion Cracovii, Garbarni, a także Prądniczanki. Wstęp na wszystkie mecze turnieju będzie wolny!

Grupa A: Polska, Hiszpania, Ukraina i Izrael

Grupa B: Anglia, Francja, Grecja

Grupa C: Rosja, Irlandia, Niemcy i Belgia

Grupa D: Turcja, Włochy, Gruzja

Mecze grupowe reprezentacji Polski:

12.09 POLSKA - Ukraina, 18:00, Stadion Cracovii

14.09 POLSKA - Izrael, 18:00, Stadion Prądniczanki

15.09 POLSKA - Hiszpania, 18:00, Stadion Prądniczanki

Mecz otwarcia już 12 września. Finał - tydzień później - 19 września na stadionie Cracovii. Bądźcie z naszą reprezentacją w Krakowie!

Dołącz do nas!

Amp Futbol w Polsce cały czas jest w fazie dynamicznego rozwoju, dlatego też stale poszukiwani są nowi zawodnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Grać może każdy po jednostronnej amputacji, lub mający inną wadę jednej kończyny. Wiek, płeć, miejsce zamieszkania i umiejętności piłkarskie nie mają znaczenia. Każdy może zgłosić chęć gry wysyłając maila na rekrutacja@ampfutbol.pl lub dzwoniąc pod numer +48 669 982 629. Oprócz reprezentacji Polski i klubów istnieje również program Futbol Plus dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi z całej Polski.

Największe sukcesy reprezentacji:

Międzynarodowym turnieju „4 Nations Cup” Anglia 2012: 2 miejsce;

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2012, 2013 i 2014: 3 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Paddy Power Cup” Irlandia 2013: 2 miejsce

Mistrzostwach Świata w Meksyku 2014: 4 miejsce

Międzynarodowym turnieju Podhale Amp Futbol Cup 2015 i 2016: 1 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2015 i 2016: 2 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Catalunya Cup” Hiszpania 2015: 2 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2017: 2 miejsce

Mistrzostwa Europy - Stambuł, Turcja 2017: 3 miejsce

Bądź na bieżąco