Europejska Szkoła Biegania

Pierwsze kroki na sportowej protezie, poprawienie osobistego rekordu lub po prostu ściganie się z dzieciakami - każdy ma swoje powody, by wziąć udział w Szkole Biegania Ottobock.

Każdy może pobiec - spróbuj i Ty

Ty też możesz zapisać się do Europejskiej Szkoły Biegania: wypełnij formularz kontaktowy i zarejestruj się do 1 lipca 2018, aby zgłosić swój udział.

Formularz kontaktowy

Czekamy na zgłoszenie Twojego udziału w Europejskiej Szkole Biegania.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Impreza biegowa na stadionie podczas Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Berlin 2018

Ottobock organizuje pierwszą edycję Europejskiej Szkoły Biegania w dniach 21-24 sierpnia podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Berlin 2018. Zgodnie ze wskazówką Heinricha Popowaw wydarzeniu mogą wziąć udział osoby po amputacji na poziomie uda lub podudzia, od początkujących po zaawansowanych biegaczy, które będą miały okazję poćwiczyć bieganie na protezie sportowej i trenować na stadionie Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Berlin 2018.

Każdy z dziesięciu krajów europejskich biorących udział w projekcie wytypuje jedną osobę, która zostanie zaproszona do Berlina, aby wraz pozostałymi uczestnikami przystąpić do Szkoły Biegania. Organizatorem imprezy biegowej jest firma Ottobock, która wyłoni uczestników według swojego uznania.

Co Ottobock oferuje uczestnikom projektu?

Podczas zajęć Szkoły Biegania, będzie można bezpłatnie przetestować sportowy przegub kolanowy Ottobock „3S80” , wraz ze stopą protezową „Runner” lub „Sprinter”. Technicy ortopedzi, którzy pracują także z zawodnikami podczas Igrzysk Paraolimpijskich, dostosują protezy i wraz z Heinrichem Popowem zapewnią uczestnikom pomoc na miejscu.


Trener w Szkole Biegania, Heinrich Popow

„To kim dziś jestem zawdzięczam ludziom, którzy mi pomogli. Właśnie dlatego chcę pomóc innym osobom po amputacji zdobyć więcej pewności siebie.”


Szkoła Biegania w obiektywie

Heinrich Popow asystujący uczestnikom podczas rozgrzewki.

Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Heinrich Popow instruuje uczestników biegu, krok po kroku.