Europejska Szkoła Biegania - Bydgoszcz 2020

Stawiając pierwsze kroki na sportowej protezie, dążąc do poprawienie osobistego rekordu lub po prostu ścigając się z dzieciakami - każdy ma swoje powody, by wziąć udział w Szkole Biegania Ottobock.

Ottobock zainicjował Szkołę Biegania we współpracy z Heinrichem Popowem, który zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie 2012 i Rio 2016. Do tej pory imprezy odbyły się ponad 25 razy w różnych lokalizacjach na całym świecie.

W Szkole Biegania osoby po amputacji, od początkujących po amatorów, pracują jako grupa, aby osiągnąć swoje osobiste cele. Przyjeżdżają, aby trenować, ćwiczyć, przekraczać swoje granice i testować protezy sportowe pod fachowym nadzorem.

Każdy może pobiec - spróbuj i Ty

Ty też możesz zapisać się do Europejskiej Szkoły Biegania: wypełnij formularz kontaktowy i zarejestruj się od 6 marca do 1 kwietnia 2020, aby zgłosić swój udział.

Formularz kontaktowy

Czekamy na zgłoszenie Twojego udziału w Europejskiej Szkole Biegania.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!


Impreza biegowa na stadionie podczas Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2020

Ottobock organizuje drugą edycję Europejskiej Szkoły Biegania w dniach 4-7 czerwca podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2020. Zgodnie ze wskazówką Heinricha Popowa w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby po amputacji na poziomie uda lub podudzia, od początkujących po zaawansowanych biegaczy, które będą miały okazję poćwiczyć bieganie na protezie sportowej i trenować na stadionie Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2020.

Każdy z krajów europejskich biorących udział w projekcie wytypuje jedną osobę, która zostanie zaproszona do Bydgoszczy, aby wraz z pozostałymi uczestnikami przystąpić do Szkoły Biegania. Organizatorem imprezy biegowej jest firma Ottobock, która na podstawie zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy wyłoni uczestników według swojego uznania.

Co Ottobock oferuje uczestnikom projektu?

Podczas zajęć Szkoły Biegania, będzie można bezpłatnie przetestować sportowy przegub kolanowy Ottobock „3S80” , wraz ze stopą protezową „Runner” lub „Sprinter”. Technicy ortopedzi, którzy pracują także z zawodnikami podczas Igrzysk Paraolimpijskich, dostosują protezy i wraz z Heinrichem Popowem zapewnią uczestnikom pomoc na miejscu.


Trener w Szkole Biegania, Heinrich Popow

„To kim dziś jestem zawdzięczam ludziom, którzy mi pomogli. Właśnie dlatego chcę pomóc innym osobom po amputacji zdobyć więcej pewności siebie.”


Szkoła Biegania w obiektywie

Heinrich Popow asystujący uczestnikom podczas rozgrzewki.

Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Heinrich Popow instruuje uczestników biegu, krok po kroku.