Weź udział w Europejskiej Szkole Biegania

Biegać może każdy - spróbuj!

Chciałbyś postawić pierwsze kroki na sportowej protezie? Stać się bardziej aktywnym? Lub po prostu ścigać się ze swoim dzieckiem? To idealne powody, by wziąć udział w Europejskiej Szkole Biegania Ottobock.

To niepowtarzalna okazja, aby w atmosferze zabawy, sportowej rywalizacji oraz w międzynarodowym środowisku, przekonać się na własnej skórze co tak naprawdę oznacza proteza sportowa. W Szkole Biegania osoby po amputacji, pracują jako grupa, aby osiągnąć swoje osobiste cele. Przyjeżdżają aby trenować, ćwiczyć, przekraczać swoje granice i testować protezy sportowe pod fachowym nadzorem.

Ottobock zainicjował Europejską Szkołę Biegania we współpracy z Heinrichem Popowem, który zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie 2012 i Rio 2016.

Nie musisz być sportowcem, nie musisz posiadać protezy sportowej – wystarczy, że jesteś chętny spróbować czegoś nowego. Wszystko inne Ci zapewnimy!

Miejsce: Bolonia (Włochy)

Czas: 15-18 października 2020

Termin zgłoszeń: do 23 sierpnia 2020

Dla kogo: Dla osób po amputacji kończyn dolnych, nieposiadających doświadczeń biegowych.

Koszt: Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów. W pełni pokrywamy koszt transportu, hotelu, wyżywienia i inne koszty.

Co zyskujesz: Możliwość przetestowania protez sportowych, trening i nauka biegania pod nadzorem zawodnika paraolimpijskiego, możliwość poznania wspaniałych ludzi z całej Europy i załapania sportowego bakcyla… oraz wspomnienia na całe życie.

Masz pytanie?

Napisz na kontakt@ottobock.pl


Co Ottobock oferuje uczestnikom projektu?

Podczas zajęć Szkoły Biegania, będzie można bezpłatnie przetestować sportowy przegub kolanowy Ottobock „3S80” , wraz ze stopą protezową „Runner” lub „Sprinter”. Technicy ortopedzi, którzy pracują także z zawodnikami podczas Igrzysk Paraolimpijskich, dostosują protezy i wraz z Heinrichem Popowem zapewnią uczestnikom pomoc na miejscu.


Trener w Szkole Biegania, Heinrich Popow

„To kim dziś jestem zawdzięczam ludziom, którzy mi pomogli. Właśnie dlatego chcę pomóc innym osobom po amputacji zdobyć więcej pewności siebie.”


Szkoła Biegania w obiektywie

Heinrich Popow asystujący uczestnikom podczas rozgrzewki.

Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Heinrich Popow instruuje uczestników biegu, krok po kroku.