Zimowa Paraolimpiada Pjongczang 2018

Zawody medalowe w sześciu konkurencjach: narciarstwo alpejskie, biatlon, biegi narciarskie, hokej na sledgach, snowboard, oraz curling na wózkach. Mają to być największe zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w historii.

Ottobock po raz kolejny będzie oficjalnym dostawcą serwisu technicznego protez, ortez, i wózków inwalidzkich.

Ottobock - nasza ekspertyza w służbie innym

Techników Ottobock czeka dużo pracy, ponieważ przewidywana liczba sportowców biorących udział w Paraolimpiadzie to 670 osób z 42 krajów. Zadaniem naszego zespołu będzie naprawa i konserwacja wózków, nart, oraz specjalnych protez do jazdy na nartach, takich jak ProCarve. Pozostałe zaopatrzenie używane przez sportowców lub członków rodziny paraolimpijskiej w ramach zawodów lub do codziennego użytku, również może być dostarczone do naprawy.

Ottobock w liczbach: Paraolimpiada 2018 w Pjongczang

  • 23 techników ortopedów, serwisantów wózków i zespół wsparcia technicznego
  • 4 spawaczy
  • 10 języków obcych
  • 4 ośrodki serwisu technicznego w Wiosce Olimpijskiej oraz miejsca spotkań drużyn alpejskich, nordyckich i hokejowych
  • 300 m² powierzchni warsztatowej w ośrodku napraw serwisowych w Wiosce Olimpijskiej
  • 19 dni serwisu technicznego
  • przewidywana liczba godzin pracy: ponad 3,000
  • przewidywana liczba napraw: 260

Serwis techniczny obchodzi 30-stą rocznicę istnienia

Igrzyska Paraolimpijskie 2018 w Pjongczang będą wyjątkowe dla Ottobock również z powodu 30-stej rocznicy powstania ruchu o nazwie "Pasja dla Paraolimpiady". Będziemy świętować ten kamień milowy w Południowej Korei, gdzie w roku 1988 na Paraolimpiadzie w Seulu Ottobock po raz pierwszy zapewnił serwis techniczny.

Media społecznościowe
Zaangażowanie paraolimpijskie

Dowiedz się więcej na temat wyjątkowego partnerstwa paraolimpijskiego Ottobock

www.ottobock.com/paralympics/

Ambasadorzy Konkurencja
Anna Schaffelhuber Narciarstwo alpejskie
Thomas Grochar Narciarstwo alpejskie
Patrick Mayrhofer Snowboard


Ambasadorzy i Technicy

Poznaj sportowców, którzy spełnili swoje marzenia! Pełniąc funkcję ambasadorów, zachęcają osoby z niepełnosprawnościami z całego świata do zaangażowania się w sport i aktywnego spędzania wolnego czasu. Możesz także poznać techników, którzy będą w zespole obsługi technicznej podczas Igrzysk Paraolimpijskich.

więcej

Linia sportowa

Jeśli kochasz sport, stale testujesz swoje granice wytrzymałości. To tak samo jak z naszymi produktami sportowymi. Rezultat: innowacyjne produkty zaprojektowane pod kątem jakości i wydajności.

więcej

Amp Futbol Polska

Jako wieloletni partner techniczny Paraolimpiady Ottobock od kilku już dekad związany jest ściśle ze sportem osób z niepełnosprawnością. Podjęcie współpracy i uzyskanie tytułu Partnera Głównego Reprezentacji Polski w Amp Futbolu to dla firmy jak najbardziej naturalny krok w kierunku promocji tej dyscypliny w naszym kraju.

więcej