Wspomaganie nerwów po udarze

Nerwy są nośnikami informacji - przekazują wiadomości do naszych mięśni. Gdy chcemy się poruszyć, nasz mózg lub rdzeń kręgowy - centralny układ nerwowy (CUN) - wysyła odpowiednie komunikaty. Jednak jeśli nerwy lub CUN są uszkodzone, przekazywanie informacji do mięśni ulega zakłóceniu.

Gdy uszkodzenie nerwu ogranicza mobilność, pomocne mogą okazać się odpowiednie wyroby medyczne. Ortezy zapewniają stabilność i wsparcie. W przypadku silnego porażenia, wózki inwalidzkie ze specjalnym wyposażeniem, pomagają radzić sobie łatwiej w codziennym życiu. Funkcjonalna stymulacja elektryczna (FSE) idzie o krok dalej: dzięki jej progresywnemu przebiegowi, nerwy są stymulowane przy mięśniach. Powoduje to wysłanie sygnału do mięśni tak, by znów aktywnie poruszały naszym ciałem.

Od ortez i wózków inwalidzkich do funkcjonalnej elektrostymulacji: koncentrujemy się na odpowiednich wyrobach medycznych, aby uzyskać najlepsze efekty w Państwa życiu codziennym. Dlatego ściśle współpracujemy z lekarzami, terapeutami i technikami ortopedii. Naszym celem jest, byście Państwo poruszali się samodzielnie, brali udział w codziennym życiu i mieli satysfakcję z ćwiczeń odpowiednich partii ciała, niezależnie od ograniczeń.


Ortezy

Ortezy

Ortezy wspomagają kończynę górną i dolną, szczególnie po udarze (przy porażeniach). Korygują postawę ciała oraz wpływają na poprawę bezpieczeństwa i koordynacji ruchów, przywracając maksymalną mobilność pacjenta.

Więcej

Start M3 Hemi

Wózki inwalidzkie

Uszkodzenie centralnego układu nerwowego (CUN) może spowodować hemiplegię (połowicze porażenie ciała). Dlatego wózek inwalidzki powinien być wyposażony tak, aby spełniać wymagania pacjenta. Przykładem jest wózek z napędem na jedną rękę.

Więcej

Produkty medyczne przy osłabieniu zginacza grzbietowego stopy

Produkty medyczne przy osłabieniu zginaczy grzbietowych stopy

Osłabienie zginaczy grzbietowych stopy jest częstym następstwem zaburzeń neurologicznych, ograniczającym poruszanie się. Dostępny jest szeroki wybór urządzeń medycznych. Pomożemy Państwu przy doborze najlepszego rozwiązania.

Więcej

Dowody medyczne

Dowody medyczne

Jak dobierane są produkty Ottobock? Koncepcja dowodów odgrywa tutaj dużą rolę: współdziałanie doświadczenia i nauki to klucz do rozwoju najlepszych indywidualnych rozwiązań i koncepcji.

Więcej