Staw kolanowy


Osłabienie stawu kolanowego po udarze

Po udarze mózgu mogą wystąpić różnorodne powikłania. Jeżeli chodzi o kończynę dolną, u osób chorych często pojawia się niedowład stawu kolanowego. Jest to uciążliwy objaw, ponieważ uniemożliwia prawidłowe poruszanie się, a konsekwencją długiego zastoju w stawie kolanowym mogą być jego nieodwracalne zmiany. Na osłabienie stawu kolanowego najlepiej stosować ortezę, która ustabilizuje kolano i będzie zapobiegać przeprostom.

Jak przywrócić sprawność po niedowładzie stawu kolanowego?

Osłabienie stawu kolanowego po udarze występuje u osób w różnym wieku. Najlepszym sposobem na wzmocnienie nogi i przywrócenie jej sprawności jest rehabilitacja. Pomaga ona zarówno przy lżejszych urazach, jak i przy niedowładzie stawu kolanowego. Jest to najbardziej zaawansowana komplikacja pourazowa, która polega na utracie władzy nad kolanem. Z takim problemem jak niedowład stawu kolanowego po udarze należy zwrócić się do fizjoterapeuty, który doradzi, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać, aby odzyskać sprawność w kończynie dotkniętej chorobą.


Ortezy WalkOn i WalkOn Trimable zapobiegające opadaniu stopy

WalkOn i WalkOn Trimable zapobiega opadaniu stopy, podczas gdy mięśnie unoszące stopę są porażone. Pomaga tym samym podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny. WalkOn pomaga ludziom z osłabieniem mięśnia strzałkowego oraz zanikiem mięśniowym, gdzie zapewnia wsparcie podczas chodzenia.

Więcej

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Flex

WalkOn Flex podtrzymuje stopę, gdy mięśnie unoszące stopę są porażone, pozwalając jednocześnie na maksymalną swobodę ruchów.

Więcej

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Reaction

WalkOn Reaction wykorzystuje siłę reakcji podłoża, aby pomóc unieść stopę i wspomóc staw kolanowy w przypadku lekkiego niedowładu kończyn dolnych.

Więcej

Genu Neurexa orteza kolana

Genu Neurexa zapewnia właściwe wsparcie po wylewie. Stabilizuje kolana i zapobiega przed przeprostem stawu kolanowego. Przy czym, zginanie kolana jest nadal możliwe.

Więcej