Staw kolanowy


Osłabienie stawu kolanowego po udarze

Po udarze mózgu mogą wystąpić różnorodne powikłania. Jeżeli chodzi o kończynę dolną, u osób chorych często pojawia się niedowład stawu kolanowego. Jest to uciążliwy objaw, ponieważ uniemożliwia prawidłowe poruszanie się, a konsekwencją długiego zastoju w stawie kolanowym mogą być jego nieodwracalne zmiany. Na osłabienie stawu kolanowego najlepiej stosować ortezę, która ustabilizuje kolano i będzie zapobiegać przeprostom.

Jak przywrócić sprawność po niedowładzie stawu kolanowego?

Osłabienie stawu kolanowego po udarze występuje u osób w różnym wieku. Najlepszym sposobem na wzmocnienie nogi i przywrócenie jej sprawności jest rehabilitacja. Pomaga ona zarówno przy lżejszych urazach, jak i przy niedowładzie stawu kolanowego. Jest to najbardziej zaawansowana komplikacja pourazowa, która polega na utracie władzy nad kolanem. Z takim problemem jak niedowład stawu kolanowego po udarze należy zwrócić się do fizjoterapeuty, który doradzi, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać, aby odzyskać sprawność w kończynie dotkniętej chorobą.


Genu Neurexa orteza kolana

Genu Neurexa orteza kolana

Genu Neurexa zapewnia właściwe wsparcie po wylewie. Stabilizuje kolana i zapobiega przed przeprostem stawu kolanowego. Przy czym, zginanie kolana jest nadal możliwe.

Więcej