Kończyna dolna


Konsekwencje udaru – porażenie nogi

Do powikłań po udarze mózgu należy między innymi porażenie nogi. Może ono występować w lżejszych bądź poważniejszych formach. Jednym z objawów, które mogą dotknąć osobę chorą, jest niezdolność do poruszania kończyną dolną, czyli całkowite porażenie nogi. Tego typu utrata kontroli nad nogą jest bardzo uciążliwa przy wykonywaniu codziennych czynności. Uniemożliwia chodzenie, przemieszczanie się i ogranicza mobilność również w zakresie siadania czy wstawania.

Postępowanie przy porażeniu nogi

Na osłabienie nogi w każdym stadium zalecana jest rehabilitacja. Może ona pomóc przywrócić sprawność nawet, jeśli doszło do tak poważnych zmian, jak porażenie nogi po udarze. Ćwiczenia z fizjoterapeutą to jedno z działań, które można przedsięwziąć – do innych należą samodzielne ćwiczenie kończyny, jak również usztywnianie przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Ważne, żeby pamiętać, że osłabienie nogi po udarze jest możliwe do wyleczenia.


Orteza na goleń i stopę 28U90

Orteza na goleń i stopę 28U90

W przypadku osłabienia zgięcia grzbietowego stopy, orteza na goleń i stopę 28U90 pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

więcej

Genu Neurexa orteza kolana

Genu Neurexa orteza kolana

Genu Neurexa zapewnia właściwe wsparcie po wylewie. Stabilizuje kolana i zapobiega przed przeprostem stawu kolanowego. Przy czym, zginanie kolana jest nadal możliwe.

Więcej

Orteza na goleń i stopę GoOn

GoOn

Pomaga użytkownikowi trzymać stopę w pozycji neutralnej, czyli chodzić bezpiecznie i unikać potknięć.

więcej

Ortezy WalkOn i WalkOn Trimable zapobiegające opadaniu stopy

Ortezy WalkOn i WalkOn Trimable zapobiegające opadaniu stopy

WalkOn i WalkOn Trimable zapobiega opadaniu stopy, podczas gdy mięśnie unoszące stopę są porażone. Pomaga tym samym podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny. WalkOn pomaga ludziom z osłabieniem mięśnia strzałkowego oraz zanikiem mięśniowym, gdzie zapewnia wsparcie podczas chodzenia.

Więcej

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Flex

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Flex

WalkOn Flex podtrzymuje stopę, gdy mięśnie unoszące stopę są porażone, pozwalając jednocześnie na maksymalną swobodę ruchów.

Więcej

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Reaction

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Reaction

WalkOn Reaction wykorzystuje siłę reakcji podłoża, aby pomóc unieść stopę i wspomóc staw kolanowy w przypadku lekkiego niedowładu kończyn dolnych.

Więcej