Osłabienie zginaczy grzbietowych stopy jest częstym następstwem zaburzeń neurologicznych

Jak znaleźć odpowiedni produkt medyczny

Pacjenci z uszkodzeniem nerwów, mogą ulec różnym ograniczeniom fizycznym. Osłabienie zginaczy grzbietowych stopy jest szczególnie powszechne, a znalezienie pomocy jest często kluczowym problemem pacjenta. Dotknięta osoba nie jest w stanie unieść stopy, oznacza to, że stopa łatwo wplątuje się w przeszkody i jej mobilność ulega nagłemu ograniczeniu. Niemniej jednak, należy podjąć odpowiednie kroki, aby stać się osobą w pewni aktywną. Dlatego, obecnie dostępny jest szeroki wybór urządzeń medycznych w celu odzyskania mobilności. Te urządzenia zapobiegają opadaniu i skręcaniu się stopy. Przy doborze najlepszego rozwiązania, Państwa potrzeby i warunki fizyczne są czynnikami decydującymi. Dowiecie się o nich we współpracy ze swoim lekarzem, technikiem ortopedą lub terapeutą. Ważne jest również, byście czuli się komfortowo i cieszyli się aktywnością w życiu codziennym.


Ortezy zapobiegające opadaniu stopy

Produkty WalkOn wspomagają osłabione mięśnie zginające stopę grzbietowo i sprawdzają się kiedy nie jest możliwa funkcjonalna stymulacja elektryczna (FSE). Dzięki elastycznej konstrukcji pomagają osiągnąć bardziej dynamiczny i naturalny chód.

Więcej

Funkcjonalna stymulacja elektryczna z MyGait

Aparat MyGait wykorzystuje funkcjonalną stymulację elektryczną (FES) do unoszenia stopy podczas chodzenia. MyGait przyczepiany jest na wysokości łydki, stymulując zakończenia nerwowe. Jest szczególnie przydatny we wczesnym etapie rehabilitacji, gdy możliwe jest odzyskanie funkcjonalności stopy lub jeśli nie są Państwo zdecydowani na trwałą stymulację. Udowodniono, że funkcjonalna stymulacja elektryczna zwiększa bezpieczeństwo podczas chodzenia. MyGait zapewnia lepszą stabilizację na nierównym podłożu, schodach i powierzchniach pochyłych. Bardziej naturalny chód umożliwia pokonywanie dłuższych odległości z mniejszym wysiłkiem.

Więcej