Start M3 Hemi

Lekki wózek inwalidzki w przypadku porażenia połowiczegoKorzyści w skrócie

Kanałowe podparcie przedramienia wózka Start M3 Hemi

Uczyń prostszym codzienne życie

Szeroki zakres opcji wyposażenia sprawia, że życie po udarze jest łatwiejsze. W tym wózku wszystko zostało uwzględnione w celu ułatwienia codziennego życia, jednocześnie wspomagając ruchy, takie jak używanie stóp. Przykładowe wyposażenie obejmuje większą przestrzeń dla stóp, jednoczęściowe wyprofilowane podparcie przedramienia i obsługę jedną ręką.

Niska wysokość siedziska ułatwia dreptanie - Start M3 Hemi

Naprzód za pomocą stóp

Dzięki niskiej wysokości siedziska można z łatwością dotykać podłogi i poruszać wózek z nogami - zwłaszcza zdrową stopą, jak i ćwicząc stopę upośledzoną. Miejsce na stopy jest także powiększone – w celu jeszcze większej swobody ruchu.

Start M3 Hemi złożony do transportu

Łatwe składanie

Wózek powinien być łatwy do transportu. Dlatego Start M3 Hemi można złożyć w zaledwie kilku krokach. W efekcie powstaje niewielki bagaż!

Funkcjonalność

Wózek opracowany specjalnie dla przypadku paraliżu jednostronnego

Jednostronne zaburzenia funkcjonalne lub paraliż są dość powszechne, zwłaszcza po udarze mózgu. Percepcja także często jest zaburzona. Ramię zwisa, jest zwiotczałe i powoduje dodatkowe obciążenie stawu barkowego.

To dlatego Start M3 Hemi został opracowany specjalnie dla osób z jednostronnym paraliżem. Jest zaprojektowany tak, aby zwiększyć Waszą mobilność i umożliwiać budowanie życia i wypoczynku z dnia na dzień jako coraz bardziej niezależnego i autonomicznego. Większa przestrzeń na nogi z małą wysokością siedziska jest tu niezbędna. Sprzyja ona poruszaniu się poprzez odpychanie stopami. Państwa siła jest wykorzystywana optymalnie i usprawniana poprzez ćwiczenia. Podnóżki odchylają się i mogą być zdjęte, co zapewnia, że nie przeszkadzają podczas ruchu w łazience lub przy meblach. Tylne koła są montowane w pozycji pasywnej, tj. są zamontowane tak daleko z tyłu, aby wózek nie przechylał się tak łatwo. Stabilność jest również poprawiona poprzez wąs antywywrotny i łatwą w obsłudze blokadę kół z dźwignią hamulca na wysokości kolan, które można dodać jako opcje.

Inne akcesoria obejmują specjalistyczne podłokietniki korytkowe. Zapewniają one optymalne ułożenie ramienia przez cały czas. Obsługa jedną ręką, jako dodatkowa opcja, pozwala sterować wózkiem inwalidzkim wyłącznie zdrową ręką. Jest to możliwe dzięki podwójnym ciągom napędowym.

Informacje techniczne

Charakterystyka Wartość
Ładowność 125 kg
Masa 15.5 kg i więcej
Szerokość siedziska 38 – 50.5 cm
Głębokość siedziska 40 cm; 43 cm; 46 cm
Wysokość oparcia 40 – 47.5 cm
Wysokość siedziska z przodu 38 – 51 cm
z tyłu 38 – 49 cm
Długość podudzia 27 – 47 cm