Orteza nadgarstka Manu Neurexa

Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji po udarze

Stabilne pozycjonowanie stawu nadgarstkowego oraz dłoni

Ramię lub nadgarstek może zostać sparaliżowany w następstwie udaru lub uszkodzenia obwodowego układu nerwowego. Twoja sprawność ruchowa zostaje ograniczona, ponieważ nie jesteś w stanie właściwie operować dłonią.

Manu Neurexa stabilizuje i utrzymuje nadgarstek wraz z dłonią w neutralnej, fizjologicznej pozycji. Ułatwia to ponowne poruszanie, ponieważ im większa aktywność dłoni oraz im wcześniej rozpoczyna się rehabilitację, tym większą sprawność można przywrócić.

Materiał "Outlast"

Materiał (Outlast) reguluje temperaturę przy skórze. Zmniejsza tym samym nadmierne pocenie i orteza może być noszona przez dłuższy czas.

Pasek Velcro

Zapięcia na rzep można całkowicie rozpiąć, co sprawia, że orteza jest łatwa do zakładania i zdejmowania.

Plastikowa szyna

Szyna plastikowa jest funkcjonalnie dopasowana dając niezbędne wsparcie i utrzymuje nadgarstek w prawidłowej pozycji.Korzyści w skrócie

Aktywność ruchowa

Im więcej używasz swojej dłoni i nadgarstka, tym większą sprawność ruchową możesz odzyskać. Aby stało się to możliwe, orteza Manu Neurexa utrzymuje twoją dłoń i nadgarstek w fizjologicznej, neutralnej pozycji. W ten sposób orteza ułatwia ćwiczenie ruchów nadgarstka z rehabilitantem.

Wygoda noszenia

Orteza Manu Neurexa wykonana jest z bardzo wygodnego materiału "Outlast". Miękkie krawędzie zapobiegają otarciom i podrażnieniom. Gdy orteza noszona jest cały dzień, nadmiar potu powinien zostać zahamowany - właśnie dlatego orteza wykonana jest z materiału regulującego temperaturę, dzięki czemu zapewnia pożądany komfort.

Osłanianie dłoni i nadgarstka

W czasie rehabilitacji, zwłaszcza we wczesnej jej fazie, może dojść do poważnych zagrożeń - na przykład podczas przenoszenia na wózek lub w trakcie ćwiczenia chodu. Orteza Manu Neurexa osłania dłoń oraz nadgarstek przed wpływami zewnętrznymi, zapewniając poczucie bezpieczeństwa. Stosowanie ortezy na chorej ręce i dłoni może również poprawiać ich wrażliwość na bodźce.

Wskazania

Niedowład mięśni przedramienia skutkujący osłabieniem stawu nadgarstkowego, na przykład po udarze, przepuklinie dysku szyjnego, urazie splotu szyjnego, uszkodzeniu obwodowego układu nerwowego. Szczególnie zalecana w przypadku porażenia wiotkiego lub porażenia o małej spastyczności w rejonie dłoni lub stawu nadgarstkowego.


Podobne produkty