Orteza na ramię i bark Omo Neurexa

Stabilizacja ramienia po wylewieKorzyści w skrócie

Ulga w bólu

Omo Neurexa zapewnia wyraźną ulgę i łagodzi ból powodowany przez ułożenie stawu barkowego. Przy ustawieniu Twojego ramienia w lepszej pozycji, orteza na ramię zwalcza przyczynę Twoich dolegliwości. Łagodzenie bólu jest ważne, aby można było skupić się na treningu chodu.

Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji

Im wcześniej rozpoczniesz rehabilitację, tym większa szansa na jej sukces. Z Omo Neurexa, twoje ramię jest dobrze ustabilizowane, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na treningu ruchu i chodu. Zamiast utrwalać nieprawidłowe wzorce ruchowe, można zacząć od rehabilitacji.

Lepsza postawa ciała

Podczas ustawiania ramienia we właściwej pozycji z Omo Neurexa, cała postawa ciała jest korygowana. Wpływa to również na Twój wzorzec chodu, który ponownie staje się bardziej naturalny i płynny. Co więcej, można uniknąć jednostronnego nadmiernego napięcia mięśni lub nadmiernego naciągania nerwów więzadeł i ścięgien, które z kolei mogą prowadzić do bólu, nie spowodowanego kontuzją barku.

Przyjemny materiał

Omo Neurexa jest wykonana z bardzo miękkiego i wygodnego materiału (Outlast), który należy prać w automacie w temperaturze 40°C. Miękkie krawędzie zapobiegają ocieraniu i podrażnieniom. Jeśli nosisz ortezę przez cały dzień, zminimalizowanie pocenia jest oczywiście ważne. To dlatego Omo Neurexa wykonana jest z materiału regulującego temperaturę, który oferuje Ci wymagany komfort. Odcinki przedramienia i ramienia ortezy są wykończone paskami silikonowych po wewnętrznej stronie. Dlatego też orteza nie ślizga się na skórze.

Bezpieczna w obsłudze

Dzięki zatrzaskom w różnych kolorach łatwiej prawidłowo założyć ortezę. Omo Neurexa można również całkowicie otworzyć, co ułatwia jej zakładanie. Twój terapeuta lub technik ortopeda dostosuje ortezę do Twoich indywidualnych potrzeb. Odpowiednie zakładanie zostanie również wyjaśnione członkom rodziny lub bliskim, tak, aby mogli oni w razie potrzeby pomóc założyć ortezę.

Funkcjonalność

Orteza na ramię i bark Omo Neurexa jest pozycją z linii produktów Neurexa. Została ona opracowana w ścisłej współpracy z lekarzami i terapeutami - szczególnie dla pacjentów po udarze. Jako cenny środek medyczny dla rehabilitacji, promuje aktywny ruch.

Ból barku występuje często po udarze mózgu lub w przypadku innych chorób. W takim przypadku głowa kości ramiennej znajduje się w niekorzystnej pozycji. Omo Neurexa ustawia ją z powrotem do właściwej pozycji, eliminując przyczynę bólu. Jest to niezbędne, aby rozpocząć wcześnie, ukierunkowaną rehabilitację. Naszym celem jest pomaganie Tobie w powrocie do swojego środowiska społecznego i zawodowego, tak szybko jak to możliwe.

Omo Neurexa składa się z dwóch części - mankietu na ramię i mankietu przedramienia. Są one połączone za pomocą dwóch pasków. Orteza obejmuje duży obszar w obrębie barku, który ma pozytywny wpływ na to, co jest znane jako propriocepcja - co oznacza, że postrzegamy, jak poruszać się w przestrzeni ramię i jaką postawę przyjąć. Poprawia to ogólną postawę ciała, co z kolei ma pozytywny wpływ na płynny i lekki chód. Pelota stymulująca mięśnie, którą można łatwo przymocować wewnątrz ortezy na rzep, umożliwia dodatkową stymulację dla osłabionych mięśni.

Wskazania

Ból i dysfunkcja barku (w tym podwichnięcia) na przykład po udarze, przepuklinie dysku międzykręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa, uszkodzeniu nerwów obwodowych, itd


Podobne produkty