Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Flex
Korzyści w skrócie
Więcej bezpieczeństwa
Zyskujesz bezpieczeństwo, ponieważ WalkOn Flex wspiera i podnosi stopę w fazie przenoszenia podczas chodzenia. Ryzyko zahaczenia czubkiem stopy, na przykład o krawędź dywanu lub nierówność terenu jest zmniejszone.
Elastyczność dla Ciebie
Spełniając kilka warunków fizycznych, WalkOn Flex pozwala na większą mobilność w stawu skokowego i kolanowego. To sprawia, że łatwiej jest chodzić na nierównych powierzchniach. Orteza zapewnia także umiarkowane wsparcie podczas ruchu przenoszenia stopy - dokładnie w stopniu, w jakim jest to potrzebne.
Naturalny ruch
W ciągu dnia można naturalnie poruszać się z WalkOn Flex. Przy kucaniu lub wchodzeniu na schody, można naturalnie obciążać przednią część stopy. WalkOn Flex idealnie nadaje się do wielu codziennych sytuacji.
Lekka i dyskretna
WalkOn Flex jest lekka, smukła i dyskretna pod ubraniem. Zdejmowana wyściółka łydki czyni ją jeszcze bardziej przyjemną i wygodną dla Ciebie. Wykonana jest z oddychającego materiału (Outlast), który zmniejsza nagrzewanie i pocenie.
Używaj zwykłego obuwia
Orteza zmieści się do każdego buta, ze sztywną cholewką. Należy jedynie upewnić się, że but ma wzmocnioną piętę. Aby założyć ortezę, należy włożyć WalkOn Flex do buta, a następnie włożyć stopę.
Solidna i trwała
WalkOn Flex jest szczególnie mocna. Udowodniono jej trwałość w licznych badaniach i długich testach funkcjonalnych.
Rodzina produktów WalkOn
Istnieją cztery ortezy WalkOn. Pozwala to lekarzowi lub technikowi ortopedzie wybrać produkt, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojej kondycji i stopnia porażenia.
Wskazania
- Osłabienie mięśnia strzałkowego, również z lekką spastycznością
- WalkOn Flex jest szczególnie polecany w przypadkach, gdy zmniejsza się wydolność mięśnia strzałkowego wskutek długotrwałego działania (zmęczenie mięśni).
- WalkOn Flex nadaje się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych oraz na wolnym powietrzu przez użytkowników, którzy mają stabilny staw skokowy i nieupośledzoną kontrolę motoryczną kolana.
Oznaki osłabienia mięśnia strzałkowego często występują po udarze, pourazowym uszkodzeniu mózgu, w przypadku stwardnienia rozsianego, atrofii nerwowo-mięśniowej i porażeniu nerwu strzałkowego.