Orteza zapobiegająca opadaniu stopy WalkOn Flex

Więcej elastyczności podczas chodzenia

Ludzie z trwałym uszkodzeniem mięśnia strzałkowego uzależnieni są od pomocy medycznej, która unosi ich stopy podczas chodzenia.

To jest dokładnie to, co potrafi WalkOn. Pomaga podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny, a ryzyko potknięcia się i upadku jest mniejsze. Palce stopy już nie zahaczą o małe przeszkody lub nierówne podłoże.

Dzięki materiałom (kompozyt z włókna szklanego i węglowego; Outlast) i specjalnej konstrukcji WalkOn Flex jest szczególnie odpowiednia, jeśli oczekujesz więcej swobody ruchu w kostkach i kolanach. Jeśli masz odpowiednio wzmocnione mięśnie, lekarz lub ortotyk udzieli Ci szczegółowej porady, a WalkOn Flex zapewni dobre wsparcie, zwłaszcza na nierównej powierzchni.

Przodostopie

Przodostopie zapewnia elastyczne przetaczanie stopy podczas chodzenia.

Obejma łydki

W górnej części łuski WalkOn znajduje się obejma łydki wraz z wyściółką wykonaną z materiału oddychającego (Outlast). Można ją łatwo zapinać za pomocą rzepu.

Sprężyste ramię

Sprężyste ramię łączy wkładkę podpodeszwową z obejmą łydki. WalkOn jest wykonana z lekkiego włókna kompozytowego i cechuje się umiarkowanym zwrotem energii.

Śródstopie

Obszar śródstopia jest szczególnie stabilny i zapewnia wsparcie w fazie podporu/stania.Korzyści w skrócie

Więcej bezpieczeństwa

Zyskujesz bezpieczeństwo, ponieważ WalkOn Flex wspiera i podnosi stopę w fazie przenoszenia podczas chodzenia. Ryzyko zahaczenia czubkiem stopy, na przykład o krawędź dywanu lub nierówność terenu jest zmniejszone.

Elastyczność dla Ciebie

Spełniając kilka warunków fizycznych, WalkOn Flex pozwala na większą mobilność w stawu skokowego i kolanowego. To sprawia, że łatwiej jest chodzić na nierównych powierzchniach. Orteza zapewnia także umiarkowane wsparcie podczas ruchu przenoszenia stopy - dokładnie w stopniu, w jakim jest to potrzebne.

Naturalny ruch

W ciągu dnia można naturalnie poruszać się z WalkOn Flex. Przy kucaniu lub wchodzeniu na schody, można naturalnie obciążać przednią część stopy. WalkOn Flex idealnie nadaje się do wielu codziennych sytuacji.

Lekka i dyskretna

WalkOn Flex jest lekka, smukła i dyskretna pod ubraniem. Zdejmowana wyściółka łydki czyni ją jeszcze bardziej przyjemną i wygodną dla Ciebie. Wykonana jest z oddychającego materiału (Outlast), który zmniejsza nagrzewanie i pocenie.

Używaj zwykłego obuwia

Orteza zmieści się do każdego buta, ze sztywną cholewką. Należy jedynie upewnić się, że but ma wzmocnioną piętę. Aby założyć ortezę, należy włożyć WalkOn Flex do buta, a następnie włożyć stopę.

Solidna i trwała

WalkOn Flex jest szczególnie mocna. Udowodniono jej trwałość w licznych badaniach i długich testach funkcjonalnych.

Rodzina produktów WalkOn

Istnieją cztery ortezy WalkOn. Pozwala to lekarzowi lub technikowi ortopedzie wybrać produkt, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojej kondycji i stopnia porażenia.

Wskazania

  • Osłabienie mięśnia strzałkowego, również z lekką spastycznością
  • WalkOn Flex jest szczególnie polecany w przypadkach, gdy zmniejsza się wydolność mięśnia strzałkowego wskutek długotrwałego działania (zmęczenie mięśni).
  • WalkOn Flex nadaje się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych oraz na wolnym powietrzu przez użytkowników, którzy mają stabilny staw skokowy i nieupośledzoną kontrolę motoryczną kolana.

Oznaki osłabienia mięśnia strzałkowego często występują po udarze, pourazowym uszkodzeniu mózgu, w przypadku stwardnienia rozsianego, atrofii nerwowo-mięśniowej i porażeniu nerwu strzałkowego.


Podobne produkty