Potwierdź swoją lokalizację

Potwierdź swoją lokalizację lub wybierz z listy krajów, aby skontaktować się z lokalnym sklepem Ottobock. Zadbamy o przekierowanie w przyszłości na wybraną stronę, abyś zawsze był we właściwym miejscu.

Rodzina Avantgarde

Przekonać lekkością

Każdy użytkownik wózka inwalidzkiego ma indywidualne potrzeby, jak również wyzwania w życiu codziennym. Ponad 2,4 miliona możliwości konfiguracji sprawia, że Avantgarde urzeka ogromną różnorodnością i elastycznością przy sprawdzonej jakości Ottobock. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienną, zorganizowaną rutynę, aktywne spędzanie wolnego czasu czy podróż do odległych krajów - wózek inwalidzki dla aktywnych dostosowuje się do użytkownika, a nie na odwrót. Rodzina produktów składa się z kilku modeli i wszystkie są ´made in Germany´.

Każdy użytkownik wózka inwalidzkiego ma indywidualne potrzeby, jak również wyzwania w życiu codziennym. Ponad 2,4 miliona możliwości konfiguracji sprawia, że Avantgarde urzeka ogromną różnorodnością i elastycznością przy sprawdzonej jakości Ottobock. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienną, zorganizowaną rutynę, aktywne spędzanie wolnego czasu czy podróż do odległych krajów - wózek inwalidzki dla aktywnych dostosowuje się do użytkownika, a nie na odwrót. Rodzina produktów składa się z kilku modeli i wszystkie są ´made in Germany´.

 

Limit dofinansowania NFZ w 2024 roku na wózek inwalidzki Avantgarde wynosi 4500 zł.

 

Podmiot prowadzący reklamę: Otto Bock Polska sp. z o.o. • Producent:Otto Bock Mobility Solutions GmbH

Maks. masa ciała180 kg
AktywnościKorzystanie codziennie, Rehab.
Grupa użytkownikówDorośli, Kobiety, Mężczyźni, Młodzież
Wszystkie specyfikacje
Wszystkie zalety w skrócie
Użytkownik wózka inwalidzkiego podczas sesji terapeutycznej na wózkach inwalidzkich dla aktywnych firmy Ottobock w Patient Care Center.
Wybór modeli

Rodzina Avantgarde składa się z dwóch głównych modeli - DV (dynamicznie zmienny) oraz DS (dynamicznie sportowy). Te mają wszechstronne zastosowanie.  Bazując na tym wariant DF (dynamicznie funkcjonalny) oferuje dalsze możliwości ustawień w obrębie ramy przedniej, co czyni ją interesującą przede wszystkich dla zaopatrzenia po raz pierwszy. Dodatkowo dostępny jest wariant XXL 2 o wytrzymałej konstrukcji zasadniczej dla zwiększonej obciążalności. 

Wózek inwalidzki dla aktywnych Avantgarde DS
Skupienie się na lekkości

Wszystkim tym, dla których „lekki” w dalszym ciągu nie oznacza lekki, wraz z opcją pakietu CLT oferujemy ultralekką wersję wózka Avantgarde. Tutaj można jeszcze bardziej zredukować masę dzięki pojedynczemu krzyżakowi CLT, przyspawanym na stałe komponentom, jak adapter kół napędowych czy uchwyty do pchania, lżejszemu obiciu siedziska oraz oparcia, a także boczkom wykonanym z włókna węglowego i felgom Infinity Ultralight. 

Użytkowniczka wózka inwalidzkiego, Svenja, ładuje swój wózek Avantgarde DS do samochodu.
Lubiący podróżować

Po złożeniu wózek inwalidzki ma tylko 27 cm, dzięki czemu można go transportować bez zajmowania wiele miejsca. 

Ujęcie z bliska Ottobock Avantgarde
Zredukowanie masy przy dużym obciążeniu granicznym

Pojedynczy krzyżak umożliwia znaczne zredukowanie masy przy dużym obciążeniu granicznym 100 kg. Alternatywnie dostępny jest też klasyczny krzyżak podwójny o obciążalności do 140 kg

Kieszeń na oparciu wózka inwalidzkiego Ottobock
Liczne opcje

Modele Avantgarde zaliczają się do najwszechstronniejszych wózków inwalidzkich z portfolio wózków Ottobock. Można wybierać spośród licznych opcji, np. kolory ramy, boczki, ogumienie na ciągi czy uchwyty do pchania. Miłej zabawy przy konfigurowaniu!

Doświadczenie użytkownika

Aktywne życie pomimo dystrofii mięśniowej

Od dziecka Enes ma dystrofię mięśniową Emery'ego-Dreifussa, co oznacza osłabienie mięśni. Pomimo, a może właśnie dlatego, jest fighterem i chce sobie codziennie udowadniać, czego to on może dokonać. Jedno rodzina daje mu przy tym dużo siły i wsparcia. Tutaj wszyscy trzymają się razem i wspierają się nawzajem.

Enes sprawiający wrażenie nieśmiałego, w rzeczywistości jest bardzo odważny i ciekawski. „Często się śmieję, kocham muzykę i ciągle próbuję nowych rzeczy. Od dziecka chciałem być zawsze sławny.”

Enes jest bardzo aktywny nawet na wózku inwalidzkim i z pasją gra w piłkę nożną na wózku inwalidzkim oraz regularnie trenuje. Cieszy się, że ma wózek inwalidzki, ponieważ wskutek osłabienia mięśni szybko się męczy. Wózek Avantgarde DF w wariancie z odsuwanymi podnóżkami udziela wsparcia Enesowi i, w zależności od przebiegu choroby, można go będzie zawsze z powrotem dopasować elastycznie do jego potrzeb. Pomimo jego ograniczenia, Enesa ciągnie do dalekich krajów: „Moim marzeniem jest pojechać kiedyś do USA, chciałem to zrobić już od dziecka.”

W kwiecie wieku

W 2006 r. Wanda usłyszała swoją diagnozę: Stwardnienie rozsiane. Choroba przyszła niespodziewanie dla matki dwojga dzieci, ale nie wyprowadziła jej jednakże z równowagi. „Trzeba akceptować fakty i trzeba się nauczyć żyć z nimi!” Od lata 2018 r. doszła do tego spastyczność i dlatego w lutym 2019 r. zastosowano wobec niej terapię kortyzonem, a wkrótce potem przestawiono na leczenie kolejnymi lekami. Ale Wanda nie daje się zbić z tropu. Jej pasje to rodzina, ogród oraz origami. „Jako połączenie pomiędzy działalnością artystyczną a terapią MS to origami jest optymalne. Precyzyjne składanie trenuje motorykę małą. Ma to pozytywny wpływ na zdolność kognitywną.” Na równowagę fizyczną ma wpływ codzienna praca w ogrodzie razem z mężem Dietrichem. Dotychczasowa sytuacja życiowa Wandy umożliwiała prowadzenie naprawdę aktywnego życia codziennego. W ostatnich latach przychodzi jej coraz trudniej uczestniczyć bez wsparcia osób obcych w wycieczkach, terapiach czy innych przedsięwzięciach. „Na dłuższych spacerach rzadko można napotkać właściwe miejsca do siedzenia.”
Pierwszym środkiem pomocniczym Wandy był chodzik rollator. Był pomocny przy dłuższych odcinkach, ale mniej nadawał się do ogrodu albo do wewnątrz. W ramach swoich poszukiwań natknęła się na wózek Avantgarde DV. Ponieważ sił ubywa często najpierw w ramionach i dłoniach, to masa wózka inwalidzkiego odgrywa decydującą rolę. Z najlżejszym wyposażeniem wózek Avantgarde DV waży tylko 8,7 kg. Dzięki temu wózek jest zwrotny i daje się łatwo prowadzić. Z maksymalnym obciążeniem do 140 kg ten wszechstronny talent nadaje się zwłaszcza do tych obrazów klinicznych choroby, w przebiegu których dochodzi do przybierania na wadze. „Cieszę się, że tym tematem zajęłam się wcześnie i mogę to tylko polecać każdemu, kogo to dotyczy. Aktualnie utrzymuję jeszcze dobrą kondycję, a uczenie się jeździć wózkiem inwalidzkim naprawdę sprawiało radość. Mój mąż zbudował mi nawet parkur do ćwiczeń. Wózek Avantgarde DV jest dla mnie perfekcyjną pomocą na co dzień, a także na dłuższą metę, ponieważ można go dopasować indywidualnie do różnych wymagań.

Wolfgang niczego nie pozostawia przypadkowi

Kto bliżej pozna Wolfganga, to będzie skłonny coś zrobić razem z tym mężczyzną, który odnalazł jednego ze swoich. Mąż, bankier i właściciel domu jednorodzinnego, znalazł wypełnienie dla swojego czasu wolnego w prowadzeniu monachijskiego klubu sportowego wózków inwalidzkich. Wcześniej sam był aktywnym graczem, obecnie kieruje losami klubu w dużej mierze z biura. „Jedna nieudana operacja była odpowiedzialna za to, że mając 17 lat wróciłem na wózku inwalidzkim do swojego ówczesnego gimnazjum”, opowiada Wolfgang. „Chociaż w tym czasie nadal było jeszcze wiele uprzedzeń w kontaktach z osobami jeżdżącymi na wózkach inwalidzkich, nie przypominam sobie żadnych doświadczeń traumatycznych z moich czasów szkolnych. Rektor od razu zapobiegł potencjalnemu lękowi przed dotknięciem, wyznaczając kilku uczniów, którzy na zmianę mieli mi towarzyszyć przy przechodzeniu do klas, hali sportowej albo na dziedziniec szkolny. W kompleksie budynków niepozbawionym barier oznaczało to po prostu, że musieli nosić mnie na wózku inwalidzkim po stopniach.”
Jako jeden z pięciorga rodzeństwa Wolfgang nie mógł też narzekać na brak wsparcia w domu rodzinnym.  Przyszła matura i nauka bankowości.  Brakowało jeszcze tylko sportowego komponentu, który by dopełnił życie codzienne Wolfganga. Jego praca w związku jest dla niego mile widzianą równowagą względem pracy biurowej w instytucie. Wolfgang ma dzisiaj 54 lata i jako pierwszy przewodniczący oraz były aktywny członek jest integralną częścią swojego związku. Zmienny wózek Avantgarde DV udziela wsparcia Wolfgangowi w jego tak urozmaiconym życiu we wszystkich aspektach.

Specyfikacje

Informacje o produkcie

Maks. masa ciała180 kg
AktywnościKorzystanie codziennie, Rehab.
Grupa użytkownikówDorośli, Kobiety, Mężczyźni, Młodzież
KolorSzary, Czarny, Pomarańczowy, Niebieski, Zielony, Biały, Brązowy, Czerwony
Materiał ramyAluminium
Maks. obciążenie140
Rodzaj produktuRęczne wózki inwalidzkie

Plik produktu

Numer artykułu480F160=0_AA03_C480F160=0_AA02_C480F45=50000_K
NazwiskoRodzina AvantgardeRodzina AvantgardeAvantgarde XXL2
Szerokość siedziska320 - 520 mm320 - 520 mm460 - 620 mm
Wysokość siedziskaprzód: 380 – 540; tył: 360 – 510 mmprzód: 380 – 540; tył: 360 – 510 mmFront: 460 - 530; rear: 410 - 530 mm
Głębokość siedziska360 - 540 mm360 - 540 mm400 - 560 mm
Długość całkowita720 - 1040 mm720 - 1040 mm790 - 1140 mm
Szerokość całkowita490 - 725 mm490 - 725 mm695 - 850 mm
Wysokość całkowita580 - 1100 mm580 - 1100 mm700 - 1035 mm
Wymiary po złożeniu (dł. x szer. x wys.)260 mm260 mm320 mm
Wysokość oparcia250 - 550 mm250 - 550 mm250 - 500 mm
Długość podudzia160 - 550 mm160 - 550 mm320 - 510 mm
Kąt ramy przedniej75°70° / 80°75 °
Ciężar całkowity9,7 kg8,7 kgca. 17 kg
Maks. obciążenie140 kg140 kg180 kg
Do pobrania

Dokumenty

Wyposażenie wyrobu medycznego

Pasujące wyposażenie wyrobu medycznego

Siedzenie-476D00
476D00Siedzenie
Podparcie pleców Baxx, podzielone na serię aluminiową (AL) i aluminiową płaską (AFT), zapewnia tylne i boczne wsparcie górnej części ciała. Dostępnych jest pięć długości oparcia i trzy kontury oparcia (głębokości), a także jedenaście szerokości oparcia. Oznacza to, że dostępnych jest ponad 160 możliwych kombinacji spełniających indywidualne wymagania. Szczególną atrakcją jest możliwość swobodnego wyboru koloru oparcia.System oparcia pleców jest przeznaczony do montażu na szerokiej gamie wózków inwalidzkich Ottobock i innych producentów.Podmiot prowadzący reklamę: Otto Bock Polska sp. z o.o. • Producent: Otto Bock Mobility Solutions GmbH
Podparcie pleców Baxx, podzielone na serię aluminiową (AL) i aluminiową płaską (AFT), zapewnia tylne i boczne wsparcie górnej części ciała. Dostępnych jest pięć długości oparcia i trzy kontury oparcia (głębokości), a także jedenaście szerokości oparcia. Oznacza to, że dostępnych jest ponad 160 możliwych kombinacji spełniających indywidualne wymagania. Szczególną atrakcją jest możliwość swobodnego wyboru koloru oparcia.System oparcia pleców jest przeznaczony do montażu na szerokiej gamie wózków inwalidzkich Ottobock i innych producentów.Podmiot prowadzący reklamę: Otto Bock Polska sp. z o.o. • Producent: Otto Bock Mobility Solutions GmbH
Pokrewne produkty

Znajdź podobne produkty

Manualne-480F61
480F61Manualne
Nazwa Motus pochodzi od słowa „moveo” i opisuje wszystko, co dotyczy ruchu.Oprócz już znanych obu wariantów CS oraz CV, nowa rodzina Motus zawiera również tak zwane modele odnoszące się do wskazań. Motus XXL ze swoimi wzmocnionymi komponentami nadaje się dla użytkowników o wadze ciała nieprzekraczającej 140 kg. Natomiast wariant Motus XXL został zaprojektowany specjalnie do zaopatrywania pacjentów z paraliżem połowiczym.Wyzwanie stanowi przy tym to, żeby zawsze brać pod uwagę zarówno indywidualne (resztkowe) zdolności, jak i konieczność wsparcia, np. należy wykorzystać ruchomość jednej nogi, wesprzeć porażone części ciała.Podmiot prowadzący reklamę: Otto Bock Polska sp. z o.o. • Producent:Otto Bock Mobility Solutions GmbH
Nazwa Motus pochodzi od słowa „moveo” i opisuje wszystko, co dotyczy ruchu.Oprócz już znanych obu wariantów CS oraz CV, nowa rodzina Motus zawiera również tak zwane modele odnoszące się do wskazań. Motus XXL ze swoimi wzmocnionymi komponentami nadaje się dla użytkowników o wadze ciała nieprzekraczającej 140 kg. Natomiast wariant Motus XXL został zaprojektowany specjalnie do zaopatrywania pacjentów z paraliżem połowiczym.Wyzwanie stanowi przy tym to, żeby zawsze brać pod uwagę zarówno indywidualne (resztkowe) zdolności, jak i konieczność wsparcia, np. należy wykorzystać ruchomość jednej nogi, wesprzeć porażone części ciała.Podmiot prowadzący reklamę: Otto Bock Polska sp. z o.o. • Producent:Otto Bock Mobility Solutions GmbH

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.