Pomoce ortopedyczne do leżenia, siedzenia, stania oraz mobilności

Indywidualne rozwiązania z Ottobock pomagają Twojemu dziecku rozwijać się optymalnie i uczestniczyć w życiu społecznym. Pomagają dziecku rozwijać swoją autonomię i niezależną aktywność przy unikaniu wadliwych postaw. Ich głównym celem jest wspomaganie mobilności dziecka (terapeuci mówią tutaj o „pionizacji”, co oznacza przeciwstawianie się sile grawitacji); jest to podstawowy wymóg dla ogólnego rozwoju dziecka.

Rozwój motoryczny dziecka odbywa się w poszczególnych etapach, które następują w naturalnej sekwencji czasowej. Są nimi, ogólnie mówiąc: leżenie, siedzenie, stanie oraz na koniec niezależna lokomocja w postaci chodzenia. Opóźniony rozwój z definicji spowalnia późniejsze postępy. Niektóre opóźnienia mogą nawet spowodować nieodwracalne uszkodzenia, na przykład niewłaściwy rozwój bioder dziecka. Taka wada może wystąpić na przykład w przypadku, gdy nie nastąpił prawidłowy rozwój stawu biodrowego.

Optymalny wybór wyrobów medycznych zapewnia dostęp odpowiednich produktów dla każdego wieku, poziomu rozwoju i wszelkich codziennych sytuacji. W skrócie: zapobieganie niewłaściwemu rozwojowi poprzez dostarczanie właściwego zaopatrzenia procentuje przez resztę życia dziecka.

Oto kilka przykładów:

• Fotelik terapeutyczny zapewnia wymagane wsparcie przy wprowadzaniu pokarmów stałych, a później także w przedszkolu lub w szkole.

• Pionizatory są popularnymi urządzeniami medycznymi dla komunikacji na poziomie oczu lub do zastosowania w terapii.

• Pomoce do chodzenia, chodziki i wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym umożliwiają aktywny udział w zabawie z rówieśnikami.

Razem z naszymi innowacyjnymi urządzeniami medycznymi oferujemy dziecku możliwość optymalnego rozwoju.


Jedzenie i picie

Jedzenie i picie

Nasze foteliki i siedziska terapeutyczne terapeutyczne wspierają Twoje dziecko zapobiegając nieprawidłowym pozycjom, które utrudniają dziecku jedzenie i picie.

więcej

Nasze różnorodne chodziki pomagają Twojemu dziecku w nabywaniu i ćwiczeniu takich ważnych funkcji jak stanie i chodzenie. Twoje dziecko może patrzeć na świat własnymi oczami.

Pomoce kąpielowe ułatwiają rodzicom i dzieciom codzienną higienę pod prysznicem lub w wannie.

Przedszkole i szkoła

Stabilne i wygodne siedzenia są niezbędne, by dziecko mogło uczyć się życia. Nasze foteliki terapeutyczne i aktywne krzesełka stabilizują i wspierają Twoje dziecko.

więcej

Terapia i stanie

Dla dzieci, które nie mogą stać o własnych siłach opracowaliśmy systemy do stania aby zaspokoić ich potrzeby.

więcej

Transport i podróże

Nasze wózki rehabilitacyjne oraz chodziki dają dziecku niezbędną stabilność i zapewniają ulgę w każdej chwili życia.

więcej