Opieka nad dzieckiem i szkoła z fotelikiem Everyday Activity Seat

Codzienna nauka dla życia

Fotelik terapeutyczny Everyday Activity Seat

Fotelik terapeutyczny Everyday Activity Seat, przeznaczony dla dzieci w wieku od jednego roku wzwyż oraz młodzieży, jest wytrzymałym siedziskiem do codziennego użytku i we wszystkich codziennych sytuacjach, w których nie wystarcza konwencjonalne krzesło.

Dzięki wielu akcesoriom i opcjom ustawień fotelik Everyday Activity Seat nadaje się do korygowania złej postawy (poprzez stabilizację miednicy) oraz treningów sensorycznych.

To terapeutyczne krzesełko łatwo jest zintegrować z życiem dziecka. Pasuje do użytku domowego dzięki swojej smukłej konstrukcji. Dzieci najlepiej ze wszystkich docenią jego kolorystykę. Ważne dla rodziców: fotelik Everyday Activity Seat łatwo jest regulować, dzięki czemu można go dostosować do wzrostu lub fizycznych zmian dziecka. Odbywa się to w kilku krokach. Innymi słowy - Everyday Activity Seat rośnie wraz z dzieckiem. Oznacza to, że nie ma potrzeby, aby przyzwyczajać się później do nowego produktu.

Regulowany zagłówek

Możesz łatwo dostosować wysokość i głębokość wyściełanego zagłówka do potrzeb Twojego dziecka lub po prostu go zdjąć. Zagłówek poprawia pozycję górnego kręgosłupa. W zależności od konkretnych wymagań, na przykład większej wygody i lepszej obsługi, oferujemy także opcjonalny zagłówek profilowany lub zagłówek płaski (również z bocznymi prowadnicami).

Pas biodrowy do poprawy postawy ciała

Możesz zmienić szerokość siedziska za pomocą miękkich, wyściełanych pelot miednicznych. Zapewniają one dodatkową stabilność i większy komfort.

Różnorodność podparć bocznych

Każde dziecko jest inne i wymaga unikalnego podparcia. Dlatego Everyday Activity Seat ma duży wybór kątów i regulacji wysokości podpór bocznych. Wspierają one tułów, zapewniają stabilne podparcie górnej części ciała, a także ukierunkowują ramiona, jeśli to konieczne. Standardowe podparcia, a także odchylane lub złożone wsporniki klatki piersiowej zapewniają odpowiedni poziom wsparcia prawie każdemu dziecku.

Podstawa o regulowanej wysokości

Podstawa ma duży zakres regulacji wysokości. Pozwala to dziecku siedzieć bardzo nisko, na przykład w kręgu dzieci w szkole lub odpowiednio wyższe do posiłków przy stole. Oba położenia ustawia się za pomocą pedału dla opiekuna.

Zmiana kąta siedziska

Można regulować kąt siedziska, nawet gdy dziecko jest w foteliku, na przykład pochylić oparcie do tyłu gdy dziecko chce odpocząć lub do przodu aby ułatwić wstawanie.

Podnóżek flip-up

Wysokość i kąt podnóżka można regulować. Można też całkowicie odwrócić podnóżek, by dziecko mogło łatwiej wydostać się z fotelika. Jest on dostępny w wykonaniu z metalu lub drewna.

Peloty miedniczne

Możesz zmienić szerokość siedziska za pomocą miękkich, wyściełanych pelot miednicznych. Zapewniają one dodatkową stabilność i większy komfort.

Adaptacyjne oparcie

Oparcie fotelika terapeutycznego Everyday Activity SeatWysokość oparcia oraz kąt ustawia się indywidualnie, dostosowując je do dziecka. Możesz zwiększyć kąt oparcia do odpoczynku, na przykład po posiłku, lub zmniejszyć go do wzmocnienia kontroli tułowia i głowy. Możesz również dodać pelotę w obszarze w miednicy by wzmacniać pozycję miednicy, która jest neutralna lub pochylona do przodu..Coś specjalnego o mnie

Optymalna pozycja i stabilność

Dodatkowe wsparcie pasa biodrowego przynosi korzyść dzieciom o umiarkowanej potrzebie kontroli postawy. Stabilność miednicy jest fundamentem ogólnej postawy. 4-punktowy pas biodrowy na foteliku Everyday Activity Seat zapewnia optymalne ustawienie miednicy.

Podstawa hi-low, regulowana bezstopniowo

Podstawę hi-low można płynnie regulować zależnie od aktualnych wymagań, przy użyciu wygodnego pedału nożnego, na przykład do zajęć w położeniu wyższym przy stole, lub niższym blisko podłogi.

Łatwa adaptacja i przyjazne dzieciom kolory

Fotelik terapeutyczny Everyday Activity Seat jest łatwo dostosować do wzrostu i rozwoju fizycznego. Jest on dostępny w wielu kolorach przyjaznych dzieciom i w atrakcyjnym wzornictwie.

Informacje techniczne

Dane techniczne Rozmiar 1 Rozmiar 2 Rozmiar 3
Przybliżony wiek 1–6 lat 5–12 lat 11–18 lat
Maks. waga użytkownika 30 kg 50 kg 100 kg
Głębokość siedziska 150–280 mm 230–380 mm 340–440 mm
Szerokość siedziska 160–280 mm 260–380 mm 340–440 mm
Wysokość siedziska (podstawa hi-low) 250–600 mm 320–600 mm 450–600 mm
Wysokość siedziska, podstawa bazowa 450–600 mm
Wysokość oparcia 300–400 mm 400–520 mm 450–630 mm
Długość dolnej goleni 150–250 mm 280–450 mm 280–450 mm
Wysokość podłokietnika 150–250 mm 150–250 mm 180–325 mm
Regulacja kąta siedziska -10° do +30°


Podobne produkty