Terapia oraz pozycja stojąca

Pionizatory i chodziki mają kluczowe znaczenie dla rozwoju wielu dzieci i pomagają im brać udział w codziennym życiu. Stanie, nawet z pomocą, jest niezwykle ważne ze względów fizycznych i społecznych - zwłaszcza w rozwoju w wieku do 18 miesięcy: jedynie stanie w odpowiednim czasie pozwala na prawidłowy rozwój bioder i zapobiega dalszym problemom ortopedycznym.

Dzieci, które nie uczą się stać samodzielnie, mogą iść naprzód z pomocą urządzeń medycznych Ottobock. Opracowaliśmy systemy do stania dostosowane do zróżnicowanych możliwości tych dzieci, w zależności od wieku i etapu rozwoju: pionizatory, oraz pionizatory pronacyjne/supinacyjne. Zgodnie z zasadą: tak dużo aktywności jak to możliwe i tyle wsparcia ile potrzeba, nasze systemy wspierają rozwój fizyczny i psychiczny dziecka.

Pomaga to również dziecku w interakcji z otoczeniem i zabawie z przyjaciółmi.


Pionizatory Mygo

Pionizatory Mygo umożliwiają uzyskanie naturalnej i wyprostowanej postawy dzieciom w wieku czterech lat i powyżej, które mają złożone wymagania co do podparcia. Napięcie mięśni ustępuje dzięki połączeniu wahadłowemu podnóżka z podparciem kolan.

więcej

Balkonik rehabilitacyjny Nurmi Neo

Nurmi Neo jest naszym najpopularniejszym balkonikiem rehabilitacyjnym. Przeznaczony jest do codziennego użytku w domu, w szkole czy w plenerze.

więcej

Pionizatory Squiggles

Gdy Twoje dziecko jest komfortowo ustawione i podparte, stanie staje się pozytywną częścią terapii i świetnym sposobem na większe zaangażowanie w życie i otoczenie. Pionizatory Leckey Squiggles można stosować w różny sposób: do pozycji pronacyjnej oraz supinacyjnej.

więcej