Wspieramy Sport

Paraolimpijska pasja!

Od ponad 25 lat Ottobock funkcjonuje w samym sercu Ruchu Paraolimpijskiego. Jest najstarszym partnerem Igrzysk Paraolimpijskich, a sportowcy na każdych letnich i zimowych Igrzyskach korzystają z jego doświadczenia. Ottobock zapewnia serwis techniczny od czasu Igrzysk Paraolimpijskich w Seulu w 1988 roku. Podobnie jak w przypadku serwisów na wyścigach samochodowych, Ottobock odpowiada za naprawy i konserwacje sprzętu z którego korzystają Paraolimpijczycy, dzięki czemu powracają na arenę tak szybko, jak to możliwe.

Nasze zadanie jest specjalistyczne i wykonywane pod presją czasu. Na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku 88 wysoce wykwalifikowanych ekspertów z 19 krajów pracowało ponad 10500 godzin wykonując 3041 napraw dla 1667 sportowców ze 123 krajów.

Jesteśmy dumni ze wsparcia jakie oferujemy sportowcom, a poświęcenie dla idei mobilności napędza pasję paraolimpijską, którą z ekscytacją dzielimy z ludźmi niepełnosprawnymi i społeczeństwem na całym świecie.


Paraolimpiada

W 1988 roku Ottobock stał się pierwszym Partnerem Igrzysk Paraolimpijskich. Zachęcamy do przeczytania na temat jego wyjątkowej historii.

Za kulisami Igrzysk Paraolimpijskich

Na każdych Igrzyskach Paraolimpijskich technicy ortopedzi i serwisanci sprzętu pracują w specjalistycznych centrach naprawczych w wioskach olimpijskich i lokalizacjach zawodniczych. Wejdź za kulisy i dowiedz się na temat ich wymagającej roli i pracy pod presją czasu.

Paraolimpiada Rio 2016

Paraolimpiada w Rio odbyła się we wrześniu 2016 roku, przyciągnęły 4350 sportowców ze 176 krajów, oraz 1,8 miliona widzów z całego świata.

Nasza ambasadorka Alicja Fiodorow

Alicja srebrną medalistką Mistrzostwa Świata w Londynie 2017 w biegu na 100 m!