Igrzyska Paraolimpijskie RIO 2016

Igrzyska Paraolimpijskie w Rio odbyły się we wrześniu 2016 roku, przyciągnęły aż 4350 sportowców ze 176 krajów oraz 1,8 miliona widzów z całego świata. Po raz pierwszy w historii gospodarzem Igrzysk była Ameryka Łacińska, a w programie pojawiły się dwie nowe dyscypliny sportowe - Para-wioślarstwo i Para-triathlon.

Do widzów oglądających zawody na żywo dołączyła widownia telewizyjna z całego świata, w tym z USA gdzie stacja NBC planowała swoją najdłuższą w historii relację na żywo, i z Wielkiej Brytanii, gdzie stacja Channel 4 zapewniła 500-godzinną transmisję.

Podczas każdej Paraolimpiady i tym razem Ottobock był oficjalnym dostawcą serwisu technicznego protez, ortez i wózków, oferując sportowcom 22 dyscyplin kompleksowe usługi konserwacyjne i naprawcze ze strony w pełni wyposażonych warsztatów zbudowanych w miejscu zawodów i w wioskach olimpijskich.

Poza ścisłą współpracą ze sportowcami i wsparciem ich podczas zawodów, pomogliśmy wzbudzić w publiczności zainteresowanie Paraolimpiadą poprzez angażowanie jej w różne aktywności. Miały one uświadomić społeczeństwu, jak ważna dla każdego człowieka jest mobilność oraz w jaki sposób technologia w protezach biegowych, czy w wózkach do gry w koszykówkę i rugby wykorzystywana jest w sporcie paraolimpijskim.