Paraolimpiada

Od ponad trzech dekad Ottobock promuje sport dla osób niepełnosprawnych.

Nasze zaangażowanie w Paraolimpiadę rozpoczęło się od momentu, gdy czterech australijskich techników ortopedów dostrzegło konieczność wykonywania napraw i konserwacji sprzętu używanego przez sportowców paraolimpijskich w trakcie zawodów. Stworzyli oni punkt serwisowy w zaimprowizowanym warsztacie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Na Paraolimpiadzie w Barcelonie w 1992 roku punkt ten został powiększony o serwis mobilny obsługiwany przez zespół 10 techników z 5 krajów. Od tamtej pory Ottobock uczestniczy we wszystkich letnich i zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich. Do czasu Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku serwis techniczny Ottobock został poszerzony o międzynarodowy zespół 80 techników władających 20 językami i pracujących poza warsztatem w trzech wioskach sportowych oraz w dziewięciu lokalizacjach treningowo-zawodniczych, wspieranych przez serwis mobilny.

Na zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver w 2010 roku , Ottobock poszerzył swój wkład w ruch paraolimpijski o edukację publiczną. Ottobock Snow Dome (z ang. kopuła śnieżna) oferował odwiedzającym interaktywne paraolimpijskie doświadczenie sportowe. Sukces Snow Dome zainspirował Ottobock do stworzenia mobilnej interaktywnej wystawy multimedialnej. Obecnie podróżuje ona po Azji, pokazując jak technologia Ottobock wykorzystywana jest przez sportowców paraolimpijskich i wszystkie osoby niepełnosprawne, również te uprawiające sport.