Paraolimpijski Serwis Techniczny

Ottobock odpowiedzialny jest za zapewnienie sportowcom paraolimpijskim bezpłatnego serwisu techniczno-naprawczego niezależnie od marki posiadanej protezy, ortezy, czy wózka. Jesteśmy zawsze pod ręką na każdej Paraolimpiadzie od Igrzysk w Seulu w roku 1988.

Na terenie Igrzysk utworzyliśmy warsztaty w wioskach olimpijskich i wybranych lokalizacjach, wspierane przez naszą jednostkę mobilną. Są one prowadzone przez zespół światowej klasy techników ortopedów i serwisantów sprzętu rehabilitacyjnego, i w pełni zaopatrzone w części zamienne, aby zapewnić sportowcom szybkie i fachowe wsparcie techniczne.

Serwis techniczny Ottobock rozpoczął działalność na Igrzyskach w Seulu w 1988 roku, gdy czterech techników ortopedycznych z Ottobock Australia zbudowało mały pawilon serwisowy. Do czasu Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku nasz zespół powiększył się do 88 techników z 19 krajów, którzy pracowali przez ponad 10500 godzin wykonując 3041 napraw dla 1667 sportowców ze 123 krajów.

Nasze warsztaty, zawsze zapracowane, często porównywane są do boksów serwisowych na wyścigach samochodowych. Jedyna różnica polega na tym, że w porównaniu do mechaników samochodowych, nasi technicy serwisują aż 20 różnych dyscyplin sportowych i pomagają tysiącom sportowców, z których każdy posiada zaopatrzenie precyzyjnie dostrojone do ich indywidualnych potrzeb. Nigdy nie wiadomo, czego oczekiwać w trakcie zawodów.

Praca technika rozpoczyna się na długo zanim sportowiec stanie na linii startu i zawalczy o medal – jest to zagwarantowanie sprawności zaopatrzenia po dostarczeniu go do naszego punktu.

Przez wiele lat warsztaty Ottobock stały się nie tylko niezbędnym centrum napraw dla sportowców, ale również miejscem, które skupia paraolimpijczyków przy filiżance dobrej kawy i jednoczy techników i znajomych sportowców z poprzednich Igrzysk. Główny warsztat w sercu Wioski Olimpijskiej jest obecnie uznanym członkiem sportowej społeczności.

Ottobock będąc w czołówce innowacji mobilnych i serwisów, w połączeniu z bogactwem wiedzy przekazywanej przez kolejne pokolenia Igrzysk, zapewnia paraolimpijczyków o zrozumieniu i fachowym podejściu do ich potrzeb technicznych. Troszczymy się o technologię, dzięki czemu oni mogą skupić się wyłącznie na zawodach.